Katolik Okulları, Maristas San José de León’dan bir öğretmeni ödüllendiriyor

Felaket

New member
Colegio Maristas San José de León’dan öğretmen Luis Gutiérrez Martín, eğitim çalışmalarından dolayı Escuelas Católicas Castilla y León tarafından ödüllendirildi. Ek olarak, Educa Abanca 2022 Ödüllerinde “Marist topluluğuna olan bağlılığı ve sevgisi” ve “mesleği, mevcut değişikliklere uyumu nedeniyle” en iyi İspanyolca İlköğretim öğretmeni seçildiğini belirtmek gerekir. öğretimi ve yenilikçi BİT araçlarındaki yorulmak bilmez eğitimi ve bunların sınıfa dahil edilmesi, öğrencilerde konu hakkında üstün bilgi sahibi olmasını sağlıyor”.

Escuelas Católicas ödülleri, her okul yılında, Escuelas Católicas’ı temsil eden eğitimi ve değerleri teşvik etmek için çalışan öğretmenlerin, eğitim merkezlerinin ve kurumların çalışmalarını takdir etmek amacıyla düzenlenir.

Ödüller, 7 Haziran 2023 Çarşamba günü Valladolid’de Colegio Nuestra Señora de la Consolación Agustinas de Valladolid’de saat 12:00’de başlayacak ve ağdan üç eğitim merkezinin katılacağı yüz yüze bir etkinlikte teslim edilecek. ayrıca ödüllendirilecektir. : Burgos’taki Jesús Reparador Okulu, Salamanca’daki Maestro Ávila Okulu ve Zamora’daki Menesiano Zamora Joven Merkezi. Aynı şekilde, Castilla y León Katolik Okullarından iki öğretmen, öğretmedeki özverileri ve çabaları için ödüller alacaklar: Manuel Olave Lumbreras (Soria’daki Escolapios Okulu) ve Raquel Fernández Bartolomé (Burgos’taki Visitación de Nuestra Señora Saldaña Okulu).

Unicef, özel ödül

Ayrıca, çocukların korunması ve risk ve çaresizlik durumundaki çocuk ve ergenlerin haklarının savunulması adına yıllardır yaptığı büyük çalışmalardan dolayı Unicef’e özel ödül vermektedir. Örgüt, eğitimin çocuklar için bir hayal olmaması gerektiğini temelleri arasında tutmakta ve Okullar ağının eğitim merkezleri ile aynı değerler yolunu izleyerek, insana yakışır bir eğitime erişimi kolaylaştıran ve olanak sağlayan materyal ve araçları sunmak için mücadele etmektedir. öğrencilerine integral ve insan oluşumu için öğretmek.

Buna ek olarak, Castilla y León Katolik Okulları Ödülleri 2023 jürisi, ödülü, toplumda barış içinde bir arada yaşama ve empati gibi ilkelerin aktarılması için verdiği mücadeleyi vurgulayan “değerlerin eğitiminde referans” olduğu için Unicef’e veriyor. , uyum, başkalarına sevgi ve yardım ve başkalarına hizmet».

Castilla y León Katolik Okulları ödüllerinin amacı, öğretmenlerin, merkezlerin, kurumların veya kişilerin eğitimi ve Katolik Okullarını temsil eden değerleri teşvik etme çalışmalarını takdir etmektir. Bu ödül, Katolik Okullarının değerlerinin yansıtıldığı, herkes için kaliteli bir eğitim lehine gösterilen olağanüstü çabaları ödüllendiriyor.