Marista San José Okulu: mükemmellikte bir mihenk taşı | 21. yüzyıl için gelenek ve yeniliği birleştiren bir eğitim modeli | Leonese merkezi, özellik

Felaket

New member
6 Mart 2023 Pazartesi

Colegio Marista San José, Leon’da uyumlu eğitimde bir mihenk taşıdır. Gelenek, mükemmellik, gelecek, kapsamlı eğitim, değerler, bağlılık, tarih… bu merkezi, 3 ila 18 yaş arası, şehirdeki en kaliteli okullardan biri haline getirir.

Marists’ten bahsetmek, iyi bir akademik, insani ve ruhsal oluşumdan bahsetmek demektir, çünkü 1918’de dört erkek kardeş Leon’a geldi ve kalıcı pedagojik yenilenmede mükemmel bir eğitim projesinin tohumlarını attı.

gelenek ve yenilik

León’a geldikten yüz yıldan fazla bir süre sonra, geleneksel Marist değerleri (bütünleyici eğitim, iyi yapılmış bir iş için sevgi, aile ortamı, Hıristiyan kimliği ve sosyal duyarlılık), Colegio Marista San José’de daha yenilikçi pedagojilerle uyumlu bir şekilde birleştirilir. öğrencilerin, hayatı dolu dolu geliştirmek için ihtiyaç duyacakları kişisel becerileri ve yetenekleri edinmelerini sağlamak için: takım ve işbirlikçi çalışma, proje tabanlı öğrenme, topluluk önünde konuşma yeteneği, dilleri yönetme becerileri, duygusal ve teknolojik beceriler, kişisel öz-bilgi ve duygu yönetimi. Amaç, ‘olmak için eğitmek’, içsel deneyimle büyüyen ve içinde yaşadıkları topluma kişisel bir bağlılık duymaya çağrıldığını hisseden yetkin vatandaşlar oluşturmaktır.

Bütün bunlar, sınıflarımızdan geçen binlerce mezun tarafından onaylanan akademik mükemmelliği unutmadan.

EDUCA ABANCA ödüllerinde Luis Gutiérrez en iyi ilkokul öğretmeni

Dil öğrenimi ve yeni teknolojiler

Okulun çok dilli projesi (İngilizce ve Fransızca), bebekler için BIBE programlarına ve diğer aşamalarda PIPE’ye entegrasyonla güçlendirildi. Tüm eğitim aşamaları için anadili İngilizce olan asistanları vardır. İlk ve orta öğretimde, Junta de Castilla y León tarafından tanınan, İngilizce olarak iki dilli bir merkeziz. Bu çaba, İngilizce Trinity ve Cambridge programları (aynı zamanda bir sınav merkeziyiz) ve Fransızca DELF ile öğrencilerin dil becerilerinin Avrupa dil çerçevesine göre kolay uluslararası akreditasyonunu sağlar.

Buna ek olarak öğrenciler, geleceklerine açılan bir kapı daha olan Çift Amerikan Bakaloryası’na girebilirler, bu da 3. ESO’ya başlayan öğrencilerin aynı anda iki derece alma olanağına sahip olmalarını sağlar: İspanyol Bakaloryası ve Amerikan.

Bir arada yaşamada yenilik

Marist’in Çocukların korunmasına yönelik “Seninle” projesi, çocuklara ve gençlere iyi davranmayı, haklarını tam olarak geliştirmeyi ve onları her türlü kötü muamele veya istismardan korumaya yardımcı olacak stratejiler konusunda eğitmeyi taahhüt eder.

İyi bir arada yaşama ilişkilerini teşvik etmek için “Onarıcı Uygulamalar” uygulamasında Castilla y León’da öncü bir merkezdir.

Bir Unicef referans merkezinin yanı sıra.

Bilişim Merkezi

Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kazandığı baskın rolün bilincinde olan kurum, bu güçlü araçları kullanma konusunda yetkin ve eleştirel kişiler yetiştirmek istemektedir. Anaokulunda mantıksal yetenekleri geliştirmek için bir araç olarak robotik kullanıyorlar, ilkokul öğretmenleri günlük derslerinde her sınıfta Etkileşimli Dijital Beyaz Tahtaları kullanıyorlar ve ESO’da eğitim için GSuite araçları ve Microsoft Office ile birlikte “Chromebook” bilgisayarları kullanıyorlar. tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlamak.

Codex Tic Level 5 merkeziyiz ve Google merkeziyiz.

Herkes için bir okul

Leonese merkezi, tüm çocukların, özellikle de en çok ihtiyaç duyanların ihtiyaçlarını dikkate alır: rehberlik ekibi ve eğitim takviye programları, tüm öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Bebek, İlköğretim ve ESO aşamalarında uyumlu bir okul olarak kapıları, ailelerinin imkanları ne olursa olsun tüm öğrencilere açıktır.

Merkez tarafından sunulan diğer etkinlikler arasında akademik-profesyonel oryantasyon günleri, ders dışı etkinliklere kesin bağlılık, futsal veya Marist Olimpiyatları gibi sporlar yer alır.

Yorum

hata bildir