Marists Champagnat, hizmette eğitim ve öğrencileri dinleme

Felaket

New member
10 Mart 2023 Cuma

Marista Champagnat Okulu, Erken Çocukluk, İlk ve Orta Öğretim (ESO) düzeylerini sunan bir eğitim merkezidir. Merkezin çalıştığı üç düzey uyumlu dereceye sahiptir.

Öğrencilerin öğretme-öğrenme süreçlerinin, akademik ve yurttaşlık gelişiminin gelişimi için eğitim camiasında karşılıklı güven ve kişiye özen gösteren bir pedagojiye dahil olmak, kız ve erkek çocukları kişisel, etik bir geleceğe ve profesyonel ve elbette ki yönlendirmeye yönlendirmek tüm boyutlarını geliştirmek için kişinin içselliğine ve dinlemesine odaklanan bir pedagoji.

gün devam ediyor

Merkez, tüm aşamalarda, hem Bebek hem de İlkokulda 09:00 – 14:15 ve Ortaokulda 08:15 – 14:25 arası okul dönemi ile kesintisiz bir gün sunar. Her ailenin ihtiyaçlarını karşılayarak, sabah 07:45’ten itibaren erken kalkma hizmeti, merkezde yemek odası, İlkokul ve Bebek için ücretsiz öğleden sonra atölyeleri ve çocukların ve gençlerin yeteneklerini geliştirebilmeleri için çeşitli ders dışı etkinlikler sunuyorlar. . ve kapasiteler (spor, tiyatro, robotik, İngilizce, buz pateni…).

Buna ek olarak, hem Primary (Galiçya ve Asturias) hem de ESO’da (Birleşik Krallık) Idiomas León şirketi ile işbirliği içinde anadili İngilizce olan kişilerle yoğun dil eğitimleri ve sınıftaki İngilizce konuşma asistanları da vardır.

Öte yandan, sınıflarda öğrencilerin ders kitaplarını destekleyen Chromebook bilgisayarların kullanımı bulunmaktadır.

yıllık slogan

Her okul yılı, sınıfta işlenen değerlerin birçoğunu organize bir şekilde derinleştirmeye yardımcı olan bir eğitim sloganı ile ortak bir konu olarak çalışırlar. 2022/2023 akademik yılında, bizi insan olmanın önemli bir yönüyle ilgilenmeye davet eden “kalpten gülümseme” sloganı. Görünürde en dışsal parçadan (gülümseme, iyi atmosfer, iyi mizah, iyimserlik, sağlıklı ilişkiler, parti ve kutlamalar…) kalpten gülümseme en içsel parçaya (hoş geldin, içten sevgi, kalbini koy, ruhunu koy, içtenlikle, özgünlükle, şeffaflıkla, olduğumuz gibi, çeşitliliğimizden…).

Okul öncesi eğitim

Bebek sınıflarından küçükleri, ihtiyaçlarına göre uyarlanmış ve çoklu zekanın, kendini tanımanın ve üstbilişin geliştirildiği ve iCrezco projesini takiben işbirlikçi çalışmanın teşvik edildiği akıllı alanlara sahip olarak alırlar.

Öğrenciler akıllı alanlarda özerklikle çalışır, ilgi ve yeteneklerine göre kararlar alır ve zamanlarını düzenlerler. Bu, öğrencilerin ilgi alanlarına yön vermeyi ve bunları müfredat içerikleriyle birleştirmeyi mümkün kılarak, sınıfların kapılarını yaratıcılığa açar.

Bizim için iki dillilik ve İngilizce alanı da 3 yaşından itibaren önemlidir, burada çocukların İngilizce’nin telaffuzunu çözmek ve geliştirmek için İngilizce’nin seslerini içselleştirdiği fonik yöntemle Okuryazarlık üzerinde çalışıyoruz. dil.

3 ila 5 yaş arası öğrenciler, öğrenmelerini teşvik etmek ve güçlendirmek için kalifiye öğretmenlerle haftada bir saat İngilizce ve bir saat İngilizce konuşma yaparlar. Bütün bunlar, öğrencilerimizin kaynaklarla dolu yakın bir ortamda (dijital beyaz tahta ve büyük dokunmatik ekran) büyümesini destekleyen tesislerde.

Bebek sınıflarının kendisi, içsel sınıf, farklı Bebek oyun alanları, psikomotor becerileri geliştirmek için farklılaştırılmış bir alan ve bu aşama için yemek odası. Merkezde ayrıca doğanın tadını çıkarabileceğiniz geniş yeşil alanlar da bulunuyor.

İlköğretim

İlköğretimde Marist eğitimi, çoklu zeka teorisine dayanan ve aktif metodolojiler ve etkileşimli araçlardan geliştirilen IApprendo modelini geliştirir.

Temel unsurlar olarak öne çıkıyorlar: proje tabanlı öğrenme, işbirlikli öğrenme, düşünce kültürü, hizmet ederek öğrenme projeleri ile dayanışmanın geliştirilmesi ve otantik değerlendirme.

iApprendo, öğrencilerle kişiselleştirilmiş bir şekilde çalışmamıza olanak tanır, onlara farklı öğrenme deneyimleri sağlar, böylece her biri kendi yetenekleriyle bağlantı kurar ve öğrenmenin en etkili yolunu geliştirir.

Merkezin çok dilli projesi kapsamında Sahnenin farklı konularında (Sanat ve El Sanatları ve Beden Eğitimi) araç dili olarak İngilizce öğrenmeyi taahhüt ediyoruz. EP’nin 5. ve 6. yıllarında Fransızca ile genişletilir.

Idiomas León şirketi ile işbirliği içinde anadili İngilizce olan kişilerle dilsel daldırma. Sınıfta İngilizce konuşma asistanları.

orta öğretim

Zorunlu Orta Öğretimde öğrenciler hümanist, sanatsal, bilimsel ve teknolojik alanlarda temel kültür bilgilerini edinirler, ancak bunun ötesinde gelecekte kendilerine eşlik edecek günlük öğrenme ve çalışma alışkanlıklarını pekiştirirler.

Bu anlamda, Maristas Compostela’nın eğitim modeli, müfredat eğitimini, açık referanslar, dayanışma gibi değerler ve ortak çalışma veya toplumu dönüştürmek için öğrenme ve hizmet gibi toplum yaşamına yönelik stratejiler ile kişisel gelişim ile tamamlar.

kişiselleştirilmiş eğitim

Öğrencilerimizle birlikte büyümek, hizmet mesleğimizi sürdürmemiz için bizi teşvik ediyor. Onlara güvenlik ve güven buldukları yaşam için araçlar sunun. Bu, kişi merkezli ve kişi için olan pedagojimizdir.

İçsellik ve duygusal dünyada eğitim

İçeriği bir özgürlük ve bağlılık ortamında pekiştirmelerine yardımcı olmak için öğrencilerin duygularının iç dünyasına ve dünyasına güvenmek isteyen bir pedagoji. Duygusal eğitim ve değerler üzerine atölye çalışmaları, boş zaman ve boş zaman etkinlikleriyle dolu MarCha Champagnat León Gençlik Derneğimiz ile birleştirilmiştir.

Yorum

hata bildir