Cizvit Okulu: Dünyayı dönüştürmek için birlikte büyüyün

Felaket

New member
12 Mart 2023 Pazar

Cizvit Okulu, Müjde’nin değerlerine dayalı kararlı bir yanıt vermeyi amaçlayan, İsa Cemiyeti’nin pedagojik geleneğine sadık bir eğitim projesine sahiptir.

70’ten fazla ülkede mevcut olan bir okul ağına güçlü bir şekilde bağlı olan bir gelenek.

Okul, kişiselleştirilmiş ve anlamlı öğrenmeyi garanti etmek, öğrencilerin öğrenme deneyimini zenginleştirmek için müfredatı, alanları ve organizasyonu yeniden düşünmek, ritimlerine saygı duymak, motivasyonu artırmak ve derin anlayışı garanti etmek ve güçlendirmek için yeni öğrenme yollarına kendini adamıştır.

okul projeleri

CONTIGO + Projesi, öğrenciyi kendi öğreniminin kahramanı olarak temel alan pedagojik modele sahip bir projedir. Öğrencinin aktif rolü, gelişim hızlarına saygı, takım olarak çalıştıkları ve öğrenciye eşlik ettikleri öğretim ekibi için yeni bir rol.

Başkalarıyla birlikte deney yapmak, yansıtmak ve öğrenmek için alanların ve ortamların yaratıldığı zaman ve mekanların esnekliği.

Çeşitliliğe eşlik edecek farklı metodolojiler: esnek gruplamalar, ortak öğretim,…

Eğitimin temel bir parçası, projenin bir parçası olarak ailelerdir: aileleri öğretme-öğrenme süreçlerine dahil etmek.

Dinamik bir değerlendirme: sonuçları ve süreçleri dikkate alarak.

Dini deneyime ve içselliğe giriş: kişinin aşkın boyutuna geçişi kolaylaştıran bir platform olarak.

Çocuğun duygusal yönetimi ve duygusal gelişimi: eşitlik ve olumlu bir arada yaşama üreten sosyal normlarla.

Ignatian Pedagojik Paradigması (PPI): öğrencinin nereye gitmek istediklerini görmek için deney yapabileceği ve yaşadıklarını yansıtabileceği yer.

DİJİTAL Projesi, her zaman güvenli ve geleneksel teknolojik öğretim arasında bir denge arayarak, bebek aşamasındaki öğrenme ortamlarında başlar.

Merkezin ARTISTIC projesi, plastik ve görsel eğitim konusundan, farklı ressamların kültürel ve sanatsal bilgileri ve enine beceriler aracılığıyla kapsamlı eğitimlerinin bir parçası olarak öğrencilerde yaratıcılık üzerinde çalışılıyor.

Bu merkezdeki EKOLOJİ VE KÜRESEL VATANDAŞLIK projesi, öğrencilere farklı olanla birlikte yaşamaları ve gezegenin bakımından sorumlu olmaları için araçlar sağlayarak onları eğitiyor.

STEAM TALENT GIRL programı, genç kadınlar arasında bilimsel-teknolojik meslekleri teşvik etmeye yönelik yenilikçi, yüksek etkili bir eğitim projesidir.

Ayrıca, León’daki şirketlerle işbirliği içinde lise öğrencilerinin girişimcilik kültürünü teşvik etmeyi amaçlayan bir girişim olan ‘1st BACHILLERATO + COMPANY’ programına sahipler ve ilgi alanlarına göre bu şirketlerde konaklama imkanı sunuyorlar.

Amacı, öğrencilerin üniversite dünyasına girdiklerinde kendilerine eşlik edecek bir referansa sahip olabilmeleri olan ESKİ ÖĞRENCİ REFAKATLIĞI programı.

Tüm eğitim topluluğu arasında güven ve güvenlik ortamları yaratmak için İsa Cemiyeti’nin tüm çalışmalarının yoğunlaştığı GÜVENLİ ÇEVRE programı.

Kurs boyunca ve yaz aylarında diğer ülkelerde farklı kalışlarla ULUSLARARASI ULUSLARARASI programı ve Fransa, İsveç gibi diğer ülkelerle işbirliği içinde eğitimin desteklendiği ERASMUS + programı.

çalışma metodolojileri

Cizvitlerde, öğrencilere farklı kurslarında eşlik etmek için farklı çalışma metodolojileri yürütürler: Projelerle çalışma, farklı aşamalardaki öğrenciler arasında işbirlikçi, işbirlikçi atölye çalışmaları…

Hizmetler

Okulun bir erken kuş servisi, kendi mutfağı, bir İngilizce asistanı, okul ulaşımı, çok çeşitli ders dışı ve spor aktiviteleri ve diğer birçok hizmetin yanı sıra çocukluktan itibaren Cambrigde için bir işbirliği ve hazırlık merkezi vardır.

çocuk okulu

Buna ek olarak, okulun ortak evin bakımına uygun, enerjik olarak sürdürülebilir ve doğayla çevrili ayrıcalıklı bir yerleşim bölgesinde bir binaya sahip bir anaokulu projesi vardır.

Cizvit okulundaki kreş projesinin görüntüsü

Cizvit okulundaki kreş projesinin görüntüsü

Yorum

hata bildir