Colegio Divina Pastora’da mutluluğu ve tam büyümeyi bulun

Felaket

New member
12 Mart 2023 Pazar

León’da Pastorinas olarak bilinen Colegio Divina Pastora’da kendilerini, Meryem’in karizmasına sadık insanların eşlik ettiği, çocukların ve gençlerin insani, fiziksel, entelektüel, sosyal ve ruhsal boyutlarında mutluluklarını aradıkları ve büyüdükleri bir okul olarak tanımlıyorlar. Kurucusu Ana Mogas, daha iyi ve daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmeye kendini adamıştır.

Değerleri arasında sadelik, aile ortamı ve ilişkilerde yakınlık, kardeşçe bir neşe iklimi yaratma ve ortak eve özen gösterme öne çıkıyor.

Merkezin tüm üyeleri, öğrencinin yaşamın getireceği zorluklarla başa çıkması için gerekli araçlarla donatıldığı ve öğrencinin akıl yürütmeye, yaratıcılığa ve yaratıcılığa dayalı bir öğrenmenin kahramanı olması gerektiğine inanan bütünsel bir öğrenci oluşumunun hayati olduğunu düşünür. ebeveynleri ve öğretmenleri içeren bir felsefenin temeli olarak kendi deneyimi.

Proje Tabanlı Öğrenme

İnovasyon, sadece teknolojik değil, metodolojik olarak da kaldıraçlarımızdan biridir. Tüm eğitim aşamalarında, Talentia Alive projeleri gibi hem anlama hem de bireysel ve grup araştırması için bütünleştirici öğrenme olarak PDÖ (proje tabanlı öğrenme), işbirlikçi çalışma veya oyunlaştırma projeleri yürütürler.

Erken Çocukluk Eğitiminde çoklu zekaya dayalı çalışma yöntemi, öğrencilerin deneyimler oluşturmak için çok duyusal uyarım için bir alan olan Atölyede deney yapmalarına olanak tanır. Tüm bu projeler, birleştirilmiş ve sürekli olarak değerlendirilen bir teknolojik model tarafından desteklenmektedir.

Mekânların dönüşümü (radyo stüdyosu, maker sınıfı, okuma kulübü, sürdürülebilirlik odası…) ve teknolojik yenilik, 5. sınıftan itibaren eğitim kaynağı olarak IPAD’lerin yerine ders kitaplarının ikame edilmesi, aynı zamanda chromebook’ların kullanılmasıyla, akademik ve çalışma hayatları boyunca ortaya çıkabilecek yeni zorluklarla yüzleşmek için farklı işletim sistemleri bilgisi ile okuldaki çalışmalarını bitirmelerini sağlayan yeterli teknolojik yeterliliğe sahip öğrenci.

Merkezde uygulanan TIC/TAC Planı, seviye 5 ile CoDiCe TIC merkezi olarak tanınmamıza ve Leotik Mührü alıp yenilememize olanak sağlamıştır. Google WorkSpace ortamının araçlarını kullanarak tüm grup veya bireysel vakalar için acil sağlık durumlarında çevrimiçi eğitim vermeye hazırız ve tüm öğretmenler Google Sertifikalı Eğitimciler veya Apple Öğretmenleri olarak akredite olduğundan, aşağıdaki sınıflarda eğitim verebiliriz programı alışkanlık haline getirmek ve öğrencilerin bireyselleştirilmiş takibini yapmak.

Sürdürülebilir Eğitim Merkezi

Fransisken karizmasına sadık, Colegio Divina Pastora’da ortak evin bakımını gözetirler. Bu endişe, yalnızca EducaEneco mührü, Okul Gündemi 30’un taslağı ve Kalkınma ve Çevre Bakanlığı’ndan Centro Educativo Sostenible çevre mührü aldığımız çevresel bir sürdürülebilirlik politikasının teşvikinde değil, aynı zamanda çevreyle ilgili bir sürdürülebilirlik politikasının teşvikinde de yansıtılmaktadır. ayrıca sosyal, ortaokul 2. sınıftan itibaren gönüllü eylemlere katılım yoluyla, bu kurstan APS ile uygulanan hizmet öğrenimi, öğrencilerin müfredatlarına göre bir projeye dayalı olarak toplumun gerçek ihtiyaçlarını karşıladıkları hizmet öğrenimi. Tüm bu eylemler, merkezin UNICEF İspanya tarafından Çocuk Hakları ve Küresel Vatandaşlık Eğitimi Referans Merkezi olarak tanınmasına yol açtı.

EFQM Modeli ilkelerinin rehberliğinde mükemmelliğe giden yol, eğitim yönetimi, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik alanlarında 600+ Mükemmellik Mührü alan İspanya’daki dört okuldan biri olmamızı ve Mükemmellik Elçileri olarak tanınmamızı sağladı. Avrupa 2019 ve 2020, Yönetimde Mükemmellik Kulübü tarafından verilen takdir.

Ulusal Kalite Mührü e-Twinning

Eğitim projemizin temel kaldıracı çok dilliliktir. Bakalorya’nın 1. yılında ABD ile ve Orta Öğretimin 3. ve 4. yılında Fransa ile yapılan değişimlerin öncüsü olarak, İlkokulun 3. yılından itibaren ve orta öğretim aşaması boyunca öğrencilerimizin dille bütünleşmelerini teşvik ediyoruz. .

Merkez, bir Trinity sınav merkezi ve bir Cambridge hazırlık merkezi olarak okulda İngilizce dil yeterlilik düzeyini akredite etme imkanı sunuyor ve Alliance Française ile yaptığımız anlaşmalarla Fransızca dilinde akreditasyon kolaylaştırıyoruz. Okulun Erasmus+ projeleri aracılığıyla uluslararasılaşması ve e-Twinning Ulusal Kalite Mührü’nün elde edilmesiyle iki dilli öğretim uygulanmıştır.

Pastorinas, öğrencilerin kapsamlı eğitimini tamamlayan çok çeşitli ders dışı, kültürel ve spor aktivitelerine sahiptir: basketbol, futbol, paten, savunma, ritmik jimnastik veya judo, robotikle bir arada var olma, satranç, DJ atölyesi, programlama, kitsune, aloha, gitar, yazı, dil, yemek pişirme, fotoğrafçılık, dans ve dans, tiyatro ve zumba. Okulun erken kalkan servisi ve ihtiyacı olan öğrenciler için yemek odası (kendi hazırlığını pişiren), kütüphanesi ve dinlenme yeri vardır.

“Biz farklıyız, pastorinayız. Bizi keşfedin»

Pastorinas'ta eğitim alma nedenleri.

Pastorinas’ta eğitim alma nedenleri.

Yorum

hata bildir