Divina Pastora okulunda hayvan dokunuşlu sabah resepsiyonu

Felaket

New member
28 Şubat 2023 Salı, 11:16

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• heyecan

• LinkedIn

• Telgraf

Divina Pastora Okulu İlköğretim öğretmenleri, öğrencilere ve ailelere “Hakuna Matata” başlıklı yeni Probleme Dayalı Öğrenme projesini sunarak soğuk Pazartesi sabahını aydınlattı.

Dans ve maske gösterisi şeklinde başlatılan ilk zorluk, ana ekseni farklı hayvan ve bitki türlerinin keşfi olacak bu projeyi başlatıyor.

Öğrenciler, ilk zorluk ve yol gösterici konular aracılığıyla önümüzdeki dört hafta için önerilen zorlukları ve görevleri geliştireceklerdir. Ailelerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin elde edilen öğrenmeyi kutlayacakları açık bir gün olan öğrenme kutlamasında sergilenecek ve ailelerle paylaşılacak farklı nihai ürünler hazırlayacaklar.

Aynı şekilde Ortaöğretim öğrencileri de “Gündelik Hayatın Bilimi” başlığı altında yeni bir Probleme Dayalı Öğrenme projesi yürütüyor, derslerde deneyler yapıyor ve son ürün olarak bilimsel posterler hazırlıyorlar. “Baştan ayağa” adını taşıyan ve insan vücudu, sağlığı ve duyularına ilişkin bilgiye adanmış, sınıflarını farklı uzmanlıklara sahip bir hastaneye dönüştürüyor.

Pastorinas’ın sınıfa yeni metodolojiler getirme konusunda uzun bir geçmişi vardır ve bu kurs sırasında öğrenciyi kendi öğreniminin kahramanı olarak yerleştiren bir metodoloji olan Proje Tabanlı Öğrenmeyi (PBL) sistematize etmiştir. Bu pedagojik yenilik sayesinde öğrenciler anlama ve sözlü anlatım düzeylerini artırır, analiz ve problem çözme üzerinde çalışır ve takım çalışması, liderlik, planlama, yaratıcılık, bağlılık ve çaba gibi temel yönleri geliştirir.

Yorum

Hata bildir