Haziran 2023’te gezginler için neler değişecek?

SuZi

New member
İlk gerçek yaz ayı ufukta görünüyor ve ayrıca Haziran ayında gezginleri etkileyecek birkaç değişiklik var. Diğer şeylerin yanı sıra, tüketici hakları reformu nedeniyle Deutsche Bahn’da yolcu haklarında yenilikler yapılıyor ve Fransa’da bazı uçuşlar iptal ediliyor. Seyahat muhabiri sizin için en önemli değişiklikleri özetledi.

Bahn: “Olağanüstü durumlarda” artık para iadesi yok


7 Haziran’da, aslında yaklaşık üç yıl önce çıkarılan bir yasa yürürlüğe girdi: trenin geç gelmesi veya hatta olağanüstü koşullar nedeniyle arızalanması durumunda demiryolu yolcuları artık tazminat alamıyor. Bunlara fırtınalar veya diğer doğal afetler dahildir, ancak aynı zamanda kablo hırsızlığı, yoldaki insanlar vb. Bir sonraki tren yolculuğunuz için yeni yolcu haklarının ne anlama geldiğini genel bir bakışla açıklıyoruz.

Deutsche Bahn’da ayrıca bir yenilik: Gelecekte, engelli veya kısıtlı hareket kabiliyetine sahip kişiler biniş ve iniş sırasında yardım alma hakkına sahip olacak ve bu, tüm AB genelinde tüm bölgesel ve uzun mesafeli trenlerde olacaktır. En az 48 saat yerine, bunun yalnızca Haziran ayındaki tren hareketinden en az 24 saat önce kaydedilmesi gerekir.Bir Deutsche Bahn treninin görünümü.


Haziran ayından itibaren demiryolu yolcuları için yolcu haklarında önemli değişiklikler olacak.

© Kaynak: imago görüntüleri/Arnulf Hettrich


Bisikletli tren yolcuları da Haziran ayını sabırsızlıkla bekleyebilir: çünkü o zaman her yolcunun yanlarında bisiklet alma hakkı vardır. Demiryolu şirketleri bunun için uygun park yerleri kurmakla yükümlüdür.

Corona uygulamasından güvenli aşı sertifikaları


Corona-Warn-App, Haziran ayından itibaren Play veya App Store’da bulunmayacaktır. Bunları da akıllı telefonunuzdan silmek istiyorsanız, dijital aşı sertifikanızı önceden kaydetmelisiniz çünkü bazı ülkelere, örneğin Endonezya’ya, Filipinler’e veya Nepal’e girmek için hala ihtiyacınız var.

Fransa bazı kısa mesafeli uçuşları iptal ediyor


Haziran ayı için Fransa içindeki tatil yerlerini uçakla değiştirmek aklında olsaydı, bu biraz zor olabilirdi. Fransa, dünyada kısa mesafeli uçuşları yasaklayan ilk ülke oldu.


Ancak bu sadece trenle de rahatlıkla geçilebilen güzergahlar için geçerlidir. Fransa’daki tüm havayolları yasaktan etkileniyor. Ülke, sürdürülebilir ulaşım araçlarının daha fazla kullanılmasını ve iklim hedeflerine ulaşılmasını istiyor.

“Air Defender”: Savaş uçağı Almanya üzerinde manevra yapıyor


Haziran ayında Alman semalarında gürültü yükseliyor: NATO hava sahasında bugüne kadarki en büyük tatbikatına başlıyor ve 12-23 Haziran tarihleri arasında savaş uçaklarını havaya gönderiyor. Bunun için hava sahasının büyük bölümlerinin kapalı olması gerekiyor ve bu, yolcular için gecikmeler ve daha uzun uçuş süreleri anlamına geliyor – ancak yalnızca hafta boyunca. Web sitesinde “Hava Kuvvetleri, Air Defender 23’ün nüfus üzerindeki etkisini olabildiğince düşük tutmak için elinden gelen her şeyi yapıyor” diyor.


Akşam gökyüzünde iki jet uçuyor.

Akşam gökyüzünde iki jet uçuyor.


Haziran ayında NATO bugüne kadarki en büyük hava tatbikatını başlatacak. Bunun için Alman hava sahasının bazı bölümlerinin kapatılması gerekiyor.

© Kaynak: imago görselleri/Stock Trek Images


Bununla birlikte, kuzey, güney ve doğu hava tatbikat alanları farklı zamanlarda günde iki ila dört saat sivil hava trafiğine kapatılmaktadır. Bundeswehr’e göre, yolcular üzerindeki etkilerin nasıl mümkün olduğunca düşük tutulabileceği hâlâ optimize ediliyor.

Kuzey Ren-Vestfalya’da yaz tatili


Kuzey Ren-Vestfalya’daki okul çocukları yaz tatillerine 22 Haziran’da başlıyor. Bu, ilk büyük seyahat dalgasının Almanya’dan geçebileceği ve otoyollarda trafik sıkışıklığının bekleneceği anlamına geliyor.

Gezginlerin şu anda neyi bilmesi gerekiyor? hepsi önemli Tatil için haberler Reisereporter’da bulunabilir..
 
Üst