Katolik Okulları Günü kutlamalarına yaklaşık 800 kişi katılıyor

Felaket

New member
León'da bu Cuma Katolik Okulları Günü için harekete geçin.

León’da bu Cuma Katolik Okulları Günü için harekete geçin.

Leon’da 4.652 öğrencisi ve 1.465 profesyoneli olan bu ağa ait 27 okul bulunmaktadır.

Öğrenciler, aile üyeleri ve öğretmenler, yaklaşık 800 katılımcı bu Cuma günü León’da Katolik Okulları Günü kutlamalarına katıldı. Katedralde ve Plaza de Regla’da Castilla y León Katolik Okulları ağına ait eğitim merkezlerini bir araya getiren bir etkinlik.

Bu şenlikli etkinlik, bu hafta Castilla y León’da kutlanan ve Katolik Okullarına ait topluluğun 174 eğitim merkezinin sahip olduğu ortak unsurları paylaşmaya ve kutlamaya hizmet eden Katolik Okulları Günü’nü anmaya hizmet etti. 100.000 öğrenci ile Castilla y León’daki toplam öğrenci kitlesinin %27,5’ini temsil eden bir eğitim ve hepsinin bir parçası olan değerleri ve eğitim topluluğunu tanıtmak.

Leon Katedrali’ndeki hareket

León’un eğitim merkezleri erken kalkanlardı ve sabah 10:15’te tüm katılımcılar, Piskopos Luis Ángel de las Heras’ın başkanlık ettiği Katedral’de bir Efkaristiya kutlamak için toplandılar.

Bu Cuma León’da harekete geçin.

Kutlamada her merkezin kendi liderlik ve katkı anı oldu: önce okumalar ve ilahiler, ardından Castilla y León Katolik Okullarına ait olma duygusu ve bunun sosyal gelişim ve güncel ihtiyaçlar ile ilgili sorumluluğu ile ilgili talepler listelendi. . Son olarak, öğretmenlerin de söz aldığı bir evanjelik şükran anı yaşandı.

27 okul ve 4.600’den fazla öğrenci

Daha sonra, bu baskının manifestosunu okumak için Plaza de la Regla’ya gittiler. Eylem sırasında öğrenciler, sınıfta aldıkları değerleri temsil eden sembolik mesajlarla bu özel gün için yaptıkları pankartları taşıdılar.

Katolik eğitiminin tek sesi olan manifesto ile, Katolik Okullarının tüm merkezleri tarafından paylaşılan ortak eğitim tarzı, Hıristiyan değerleri ve eğitimsel yeniliklere dayalı olarak, öğrencilerin ve ailelerin akademik eğitimden elde ettiği faydaların yanı sıra değer verildi. , bölgedeki tüm bu okullarda verilen insani ve yenilikçi eğitim.

León’da bu ağa ait olan ve 4.652 öğrencisi ve 1.465 profesyoneli olan 27 okul var ve eyaletteki toplam öğrenci kitlesinin %25’ini temsil eden bir eğitimi görünür kılmak için bugünü sokakta kutladılar.