León Katedrali'nin yanında değerlerle şekillenen eğitimsel yenilik

Felaket

New member
4 Mart 2024 Pazartesi, 09:33

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

“Çocuklar her sabah okula mutlu gidiyor ve aynı şekilde geri dönüyorlar; bu da bizi, toplumumuzun aktif bir parçası olacak vatandaşları kapsamlı bir şekilde eğitmek için Leon şehrine yenilikçi bir eğitim alanı sağlamaya devam etme konusunda cesaretlendiriyor.” Leonese başkentinin bu merkezinin adresinden.

Discípulas de Jesús okulundan, metodolojinin, eğitim projesinin, okulların altyapısının, her şeyin sürekli bir evrim ve uyum içinde olduğunun farkındalar, ancak ailelerle birlikte istedikleri değerlerin de olduğuna inanıyorlar. öğrencileri zamanla kalıcı olacaktır.

Bu okulun tüm Eğitim Toplumunun beklentilerini karşılaması için her gün çalıştıklarını, “öğrencilere, ortaya çıkan zorluklarla yüzleşmelerine olanak tanıyan araçları elde etmeyi öğreten, küresel topluma uyarlanmış bir eğitim sunan” bir adresten anlatıyorlar. merkezden.

Discípulas Okulu, Erken Çocukluk Eğitimi (3 ila 6 yaş arası), İlköğretim (6 ila 12 yaş arası) ve Orta Öğretim (12 ila 16 yaş arası) aşamalarını öğretir. Erken Çocukluk Eğitimi aşaması, her öğrencinin endişeleriyle, kişisel olgunlaşma hızıyla, bilişsel gelişimiyle ve duygusal zekasıyla ilgilenerek çocukların gelişimine kararlı bir şekilde katkıda bulunur. İlerlemelerini teşvik etmek için okul, meraklarını ve doğal öğrenme isteklerini teşvik eden motive edici öğrenme deneyimleri sunar.

Öğrenmenin temeli olarak deneyim

İsa'nın Müritleri, Erken Çocukluk Eğitimi aşamasını oynayarak öğrendiğimiz bir dönem olarak algılıyor. Yaparak Öğrenme modeli bu dönemde öğrencilerin açık sınıflardan oluşan ve bağlantılı öğrenme alanları aracılığıyla eğitimlerinin geri kalanında uygulamaya devam edecekleri uygulama ve deneyimler yoluyla özerklik, beceri ve bilgi edinmelerine yardımcı olur.

İsa Okulu Müritleri

İsa Okulu Müritleri

İsa'nın öğrencileri

Discipulas eğitim modeli özellikle bilimsel becerilerin ve STEAM mesleklerinin (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) erken yaşlardan itibaren kazanılmasını destekler. Bilimsel konulardaki akademik performansın önemini liderlik, topluluk önünde konuşma, yaratıcılık veya sağlıklı yaşam alışkanlıkları gibi çapraz becerilerin gelişimi ile birleştirir.

İsa Okulu Müritleri

İsa Okulu Müritleri

İsa'nın öğrencileri

duygusal zeka

Duygusal zeka, CONTIGO içsellik projesiyle birlikte öğrencilere duyguları özümseme, anlama ve düzenleme, daha iyi psikolojik refah geliştirme, sosyal ilişkilerinde daha kaliteli, daha az yıkıcı davranış ve daha yüksek akademik performans geliştirme fırsatı sunar.

İsa Okulu Müritleri

İsa Okulu Müritleri

İsa'nın öğrencileri

Çok dilli eğitim

İsa'nın Müritleri İngilizce konuşan öğretmenlere sahiptir, böylece tüm öğrenciler okul saatleri boyunca bu dile kendilerini kaptırabilirler. Jolly Phonics ile yolculuklarına başlıyorlar ve İlköğretimin 5. sınıfından itibaren üçüncü bir dil olan Fransızca öğrenimi de dahil ediliyor.

İsa Okulu Müritleri

İsa Okulu Müritleri

İsa'nın öğrencileri

Oryantasyon departmanı

Rehberlik departmanı anaokulundan ortaokula kadar tüm öğrencilere hizmet vermekte ve ailelerle danışmanlık çalışmaları yürütmektedir:

-Bireyselleştirilmiş dikkat: öğrencinin öğrenme sürecine önleme, değerlendirme ve müdahale. Özel yüksek kapasiteli program.

-Mesleki Rehberlik: öğrencilere ve ailelere gelecekteki akademik veya mesleki olanaklar konusunda tavsiyeler.

-Ebeveyn Okulu: Erken Çocukluktan Ortaokula kadar olan oturumlar: ergenlik, iletişim, önleme, yeni teknolojiler…

Hata bildir