Leon Katedrali’nin yanında, değerlerle şekillenmiş yenilikçi eğitim

Felaket

New member
10 Mart 2023 Cuma

“Çocuklar her sabah okula mutlu gidiyor ve aynı şekilde dönüyorlar, bu da bizi Leon şehrine toplumumuzun aktif bir parçası olacak vatandaşları kapsamlı bir şekilde eğitmek için çalışan bir eğitim alanı sağlamaya devam etmeye teşvik ediyor.” Leonese başkentinin bu merkezinin adresi.

Discípulas de Jesús okulundan, metodolojinin, eğitim projesinin, okulların altyapısının, her şeyin sürekli bir gelişim ve uyum içinde olduğunun farkındalar, ancak aileleri ile birlikte istedikleri değerlerin olduğuna inanıyorlar. öğrenciler, zamanla sürecek.

Bu okulun tüm Eğitim Topluluğunun beklentilerini karşılaması için her gün çalıştıklarını, “küresel bir topluma uyarlanmış bir eğitim sunarak, öğrencilere ortaya çıkan zorluklarla yüzleşmelerini sağlayan araçlar elde etmeyi öğreten” bir yönden bize anlatıyorlar. merkezin.

Görüntü.

Görüntü.

Discípulas Okulu, Erken Çocukluk Eğitimi (3 ila 6 yaş arası), İlköğretim (6 ila 12 yaş arası) ve Orta Öğretim (12 ila 16 yaş arası) aşamalarını öğretir. Erken Çocukluk Eğitimi aşaması, her öğrencinin kaygılarına, kişisel olgunlaşma hızlarına, bilişsel gelişimlerine ve duygusal zekalarına dikkat ederek çocukların gelişimine kararlı bir şekilde katkıda bulunur. İlerlemelerini teşvik etmek için okul, meraklarını ve doğal öğrenme arzularını teşvik eden motive edici öğrenme deneyimleri önerir.

Öğrenmenin temeli olarak deneyim

Discipulas de Jesús, Erken Çocukluk Eğitimi aşamasını kişinin oynayarak öğrendiği bir an olarak tasavvur eder. Bu dönemde Yaparak Öğrenme modeli, öğrencilerin eğitimlerinin geri kalanında da uygulamaya devam edecekleri uygulamalar ve deneyimler yoluyla, açık sınıflardan oluşan ve birbirine bağlı öğrenme alanlarından oluşan özerklik, beceri ve bilgi edinmelerine yardımcı olur.

Discipulas eğitim modeli özellikle erken yaşlardan itibaren bilimsel becerilerin ve STEAM mesleklerinin (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) edinilmesini destekler. Bilimsel konulardaki akademik performansın önemini liderlik, topluluk önünde konuşma, yaratıcılık veya sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları gibi çapraz becerilerin gelişimi ile birleştirir.

duygusal zeka

Duygusal zeka, CONTIGO içsellik projesiyle birlikte öğrencilere duyguları özümseme, anlama ve düzenleme, daha iyi psikolojik sağlık, sosyal ilişkilerinde daha kaliteli, daha az rahatsız edici davranış ve daha iyi akademik performans geliştirme fırsatı sunar.

çok dilli eğitim

Discipulas de Jesús, İngilizce konuşan öğretmenlere sahiptir, böylece tüm öğrenciler okul saatlerinde kendilerini bu dile kaptırabilirler. İlköğretimin 5. yılından itibaren üçüncü bir dil olan Fransızca öğrenimi dahil edilmektedir.

oryantasyon departmanı

Rehberlik bölümü, anaokulundan ortaokula kadar tüm öğrencilerle ilgilenir ve ailelerle danışmanlık çalışmaları yürütür:

-Bireysel ilgi: öğrencinin öğrenme sürecinde önleme, değerlendirme ve müdahale. Yüksek kapasiteli özel program.

-Mesleki Rehberlik: öğrencilere ve ailelere gelecekteki akademik veya mesleki olanaklar hakkında tavsiyeler.

-Ebeveynler için Okul: Bebeklikten Ortaokula kadar olan oturumlar: ergenlik, iletişim, önleme, yeni teknolojiler…

Yorum

hata bildir