Leon'dan dört ESO öğrencisi yapay zekayla yapılmış bir sanat müzesi yaratıyor

Felaket

New member
Maristas San José okulundaki 3. ESO Plastik dersi projesi, Yapay Zeka kullanılarak sanatta uzmanlaşmış ilk fiziksel galeriyi ve ilk sanal müzeyi yaratacak: 'IA Galerisi' ve 'TheAIMuseum' Şubat ayında öncelikle didaktik amaç.

Bu merkezden dört üçüncü sınıf ESO öğrencisi – Lucas Valbuena, Gabriel Llamas, Nacho Brun ve Carlos del Valle – son iki aydır bir öğretmenin yardımıyla bu projeyi geliştiriyorlar ve hem bilgisayarda hem de bilgisayar başında çalışmalar yürütüyorlar. manuel düzeyde: İnternetteki sanal Müzenin tasarımından ve kurumsal Kimliğe, geçici sergi için QR oluşturulmasına, vb. mobilyaların yerleştirilmesiyle galeriyi oluşturan odaların düzenlenmesine ve Kullanılmayan mobilya ve ekipmanlar kullanıldığı için bilgisayar ekipmanları bu amaçla yeniden kullanılmıştır.

Ayrıca perdelerin kaldırılması, odaların boşaltılması ve temizlenmesi konusunda işbirliği yapmak ve her şeyden önce projenin iyileştirilmesi ve genişletilmesi için her gün yeni fikirlerle katkıda bulunmak gibi görevler de yürüttüler. Tipik sınıf çalışmasının çok ötesine geçen bir proje.

Okulun yönetim ekibi, Sanal Müze'nin aynı zamanda 'IA Galerisi' olarak adlandırılan fiziksel bir genel merkeze sahip olması için eğitim merkezinin bir alanını ayırmaya karar verdi. Galeride bir 'Sergi Odası', ayrıca 40'tan fazla sanatçının eserlerinin bulunduğu, sergilere ödünç verilebilecek veya öğretim materyali olarak kullanılabilecek kalıcı koleksiyondan eserlerin saklandığı 'Galeri Fonları Odası' için başka bir oda bulunmaktadır. .

Ayrıca geçici sergiler gibi materyallerin hayata geçirileceği, internete ve TheAIMuseum arşivlerine erişebileceğiniz masa, sandalye ve bilgisayarın bulunduğu 'Danışma Odası' da bulunuyor. 'IA Galerisi'nde eğitim atölyeleri için bir oda bile mevcuttur.

'IA Galerisi', Didaktik Galeri'de gösterilen bir sergiye ait eserlerin bir seçkisi ile açıldı, ancak şimdi yeni eserler de dahil edildi ve tüm eserler yeni bir formatta, daha büyük boyutta, poster tipinde düzenlendi. , siyah bir arka plan üzerinde ve daha fazla veri ve QR kodu içeren.

Dört Marist San José öğrencisinden oluşan ekip aynı zamanda tüm eserlerin QR'lerini tamamlamakla da görevlendirildi ve bu sayede izleyici, sanatçının kendi eserini anlatırken sesini duyabilecek. Sergi okul telefon numarasından randevu alınarak ziyaret edilebilir ve daha sonra Nisan'dan Eylül'e kadar sergileneceği León Hastanesi'nde de görülebilir.