San José Marist Okulu: mükemmellikte bir referans noktası

Felaket

New member
4 Mart 2024 Pazartesi, 09:35

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

Marista San José Okulu, Leon'daki uyumlu eğitimde bir referans noktasıdır. Gelenek, mükemmellik, gelecek, kapsamlı eğitim, değerler, bağlılık, tarih… bu merkezi, 3 ila 18 yaş arasındakiler için şehirdeki en kaliteli okullardan biri haline getiriyor.

Maristlerden bahsetmek, iyi bir akademik, insani ve manevi formasyondan bahsetmek demektir; çünkü 1918'de dört kardeş Leon'a geldi ve kalıcı pedagojik yenilenmeyle mükemmel bir eğitim projesinin tohumlarını attı.

Marista San José okulundaki sınıf

Marista San José okulundaki sınıf

Geleneği ve yeniliği birleştiren, eğitimin evrimine uyarlanmış bir eğitim modeli

Leon'a gelişinden yüz yılı aşkın bir süre sonra, geleneksel Marist değerleri (kapsamlı eğitim, iyi yapılan iş sevgisi, aile ortamı, Hıristiyan kimliği ve sosyal duyarlılık), San José Marist Okulu'nda daha yenilikçi pedagojilerle uyumlu bir şekilde birleştirilmiştir. Öğrencilerin tam bir yaşam geliştirmeleri için ihtiyaç duyacakları kişisel beceri ve yetenekleri kazanmalarını sağlamak amacıyla: takım ve işbirlikçi çalışma, proje tabanlı öğrenme, topluluk önünde konuşma yeteneği, dilleri yönetme becerisi, duygusal ve teknolojik beceriler, kişisel öz-konuşma becerisi. bilgi ve duygu yönetimi. Amaç, içsel deneyimleri gelişen ve yaşadıkları topluma kişisel bağlılık duymaya çağrıldığını hisseden yetkin vatandaşlar oluşturarak 'olmak için eğitim vermektir'.

Bütün bunlar, sınıflarından geçen binlerce mezunun tanık olduğu akademik mükemmelliği de unutmadan yapılıyor.

Dil öğrenimine ve yeni teknolojilere kararlı bağlılık

Okulun çok dilli projesi (İngilizce ve Fransızca), bebekler için BIBE programlarına ve geri kalan aşamalarda PIPE'ye entegrasyonla güçlendirilmiştir. İlkokul ve ortaokulda, Junta de Castilla y León tarafından tanınan, İngilizce dilinde iki dilli bir merkezdir. Bu çaba, İngilizce Trinity ve Cambridge programları ve Fransızca DELF programları ile öğrencilerin dil bilgilerinin Avrupa dil çerçevesine göre kolayca uluslararası akreditasyonuna olanak sağlar.

Buna ek olarak, öğrencileri, geleceklerine açılan bir kapı daha olan Amerikan Çift Bakalorya'yı da alabilirler; bu, 3. ESO'ya başlayan öğrencilere aynı anda iki derece alma olanağı sağlar: İspanyol Bakaloryası ve Amerikan Diploması.

Birlikte yaşamada yenilik

Marist “Contigo” Çocuk Koruma programı, Çocuklara ve Gençlere iyi muamele edilmesini, haklarının tam olarak geliştirilmesini ve onları her türlü kötü muamele veya istismardan korumaya yardımcı olacak stratejiler konusunda eğitmeyi amaçlamaktadır.

İyi bir birlikte yaşama ilişkilerini teşvik etmek için “Onarıcı Uygulamalar” uygulamasında Castilla y León'da öncü bir merkezdirler.

BİT Merkezi

Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin üstlendiği baskın rolün bilincinde olan merkez, bu güçlü araçların kullanımı konusunda yetkin ve eleştirel kişiler yetiştirmek istiyor. Anaokulunda robotiği mantıksal yetenekleri geliştirmek için bir araç olarak kullanıyorlar, ilkokul öğretmenleri günlük derslerinde her sınıfta İnteraktif Dijital Tahtaları kullanıyor ve ESO'da eğitim için GSuite araçları ve ücretsiz sağladıkları Microsoft Office ile “Chromebook” bilgisayarları kullanıyorlar. tüm öğrencilerimize aittir.

Herkese bir okul

Tüm çocukların, özellikle de en çok ihtiyaç duyanların ihtiyaçlarını karşılıyorlar: rehberlik ekipleri ve eğitimsel güçlendirme programları, tüm öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Ocak ayından bu yana, adı temel aldığı metodolojiye atıfta bulunan “TEACCH sınıfı” adında yeni bir destek sınıfı başlatıldı. Esas olarak işlevsel çeşitliliğe sahip öğrencilerin dikkatine yöneliktir, ancak aynı zamanda gelişimlerinin bazı alanlarının güçlendirilmesine ihtiyaç duyabilecek diğer nörotipik öğrencilerin de dikkatini çekmeyi amaçlamaktadır. Amaç, rehberlik ekibinden, hepsinin özel ihtiyaçlarına göre ayarlanmış kaliteli bir müdahale sağlamaktır.

Bebek, İlkokul ve ESO aşamalarındaki sözleşmeli okul olarak kapıları ailelerinin ekonomik imkanları ne olursa olsun tüm öğrencilere açıktır.

Sporun önemi

Marista San José'de sporun önemi

Marista San José'de sporun önemi

Merkezin spora olan kararlılığında, düzenlenen etkinliklerin bir kısmına 500'e yakın öğrenci katılıyor.

Her yıl, bu yıl Valladolid'de, Compostela Eyaletindeki diğer merkezlerden gelen öğrencilerle birlikte yaşama, rekabet etme ve spor yaparak eğlenme fırsatı sunan Marist Olimpiyatları düzenleniyor.

Hata bildir