Villamañán CRA’sı her öğrenciyi öğrenimlerinin kahramanı haline getirmeye kararlıdır

Felaket

New member
13 Mart 2023 Pazartesi, 17:25.

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• heyecan

• LinkedIn

• Telgraf

Öğrencilerine kapsamlı bir eğitim sağlamak için gereken her şeye sahip bir kırsal okul. Villamañán Gruplandırılmış Kırsal Okulu, Villamañán’ın kendisi, Cabreros del Río ve León’un güneyinde, başkentten otuz dakika uzaklıkta bulunan ve tüm hizmetlerin bulunduğu Fresno de la Vega olmak üzere üç yerden gelen öğrencileri çekiyor.

Villamañán CRA’sı, proje tabanlı öğrenme gibi aktif metodolojilere dayanan bir öğretim inovasyon projesi aracılığıyla, her öğrenciyi aktif ve katılımcı bir rol oynadıkları öğrenimlerinin kahramanı haline getirmeye kararlıdır.

Öğrenmek için öğren

Öğretmenler, çapraz projelerle kız ve erkek çocukların özerkliklerini geliştiren ve tüm konularda bilgi edinmelerine yardımcı olan eğlenceli ve motive edici bir şekilde öğrenmelerini sağlamanın yanı sıra onları işbirliği, karar verme gibi değerlere saygılı insan olarak eğitirler. Her lokasyonda çıkışlar ve okul bahçesi aracılığıyla sınıfları çevreye bağlayan ‘doğallaştırma’ projesinin uygulandığı, zaman organizasyonu veya doğaya saygı.

Villamañán, Fresno ve Cabreros’taki CRA öğrencileri.

Ana resim - Villamañán, Fresno ve Cabreros'taki CRA öğrencileri.

İkincil resim 1 - Villamañán, Fresno ve Cabreros'taki CRA öğrencileri.

İkincil resim 2 - Villamañán, Fresno ve Cabreros'taki CRA öğrencileri.

Oyunlaştırma, eğitimin ilk aşamalarında çokça mevcuttur. İster ücretsiz ister rehberli olsun, oyun her günün temel bir parçasıdır ve CRA’da okuyan çocukların dikkatini, motivasyonunu, konsantrasyonunu ve çabasını geliştirmek için önemli bir kaynaktır.

Sınıfta öğrendiklerinizi gerçek dünyaya uygulayın

Harfler ve sayılar el ele giderek çocuklara yenilikçi projeler aracılığıyla tüm bilgi alanlarını geliştirmelerine yardımcı oluyor. Doğal bir şekilde okumak ve yazmak, listeler, mesajlar, mektuplar, tarifler veya senaryolar oluşturmak, edebi kaynakların yanı sıra okuma ve yazma bilginizi de geliştirmeye yarar.

Çocukların sınıfta öğrendiklerini gerçek hayata nasıl uygulayacaklarını basit ve pratik bir şekilde keşfetmeleri ve ne yaptıklarını, neden yaptıklarını anlayarak problemleri çözebilmeleri için matematikte de doğal bir yönteme güveniyoruz.

Olanaklar ve hizmetler

Öte yandan, Villamañán Cra’nın tüm sınıflarında, kullanılan diğer metodolojilerle birlikte öğrenmenin edinilmesini desteklemek için dijital paneller bulunmaktadır. Merkez Tic Kodeksinde 3. seviyeye sahiptir.

Sınıflardan birinde öğrencilerle birlikte bir CRA öğretmeni.

Sınıflardan birinde öğrencilerle birlikte bir CRA öğretmeni.

23-24 eğitim-öğretim yılı için iş ve aile yaşamının uyumlaştırılması konusunda ailelerden sürekli talep gelmesi ve farklı lokasyonlara ulaşım hizmetinin de verilmesi nedeniyle erken kayıt hizmeti talep edildi.

Bu merkezde eğitim yöntemleri oldukça dinamik, bireysel ve yenilikçi olup, öğrenci sayısına bağlı olarak mümkün olmakta, tamamen kişiselleştirilmiş bir şekilde çalışmakta ve çeşitliliğe dikkat edilmektedir.

Yorum

Hata bildir