Villaquilambre anaokulu öğrencilerine ücretsiz kitap sunacak

Felaket

New member
Pablo Álvarez

Villaquilambre

4 Mart 2024 Pazartesi, 09:44

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

Villaquilambre Şehir Meclisi, 2024-2025 eğitim-öğretim yılı için çocuklarını kasabadaki üç okuldan birinde anaokuluna kaydeden belediyedeki ailelere yönelik ücretsiz kitap sisteminin uygulamaya konulduğunu duyurdu. Belediye meclisinin bizzat sağladığı verilere göre bu projeye 35.000 civarında yatırım yapılacağı tahmin ediliyor. Diğer idarelerin burslarından yararlanamayan tüm öğrenciler için okul materyallerini daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir önlem.

Geniş eğitim teklifi

Villaquilambre, nüfusu 20.000'i aşmamasına rağmen geniş bir eğitim olanağına sahiptir. Kasabanın üç merkezine (CEIP Villarromana, CRA Villaquilambre ve CEIP Adiles) yayılmış yaklaşık 1000 öğrenci, her zaman korkulan sınıfa dönüşte birçok ailenin ekonomik durumunu hafifletecek yardıma gelecek yıl erişebilecek.

Villaquilambre belediyesindeki okulda öğrenci

Yerel merkezlerden bazıları eğitimdeki iyi çalışmalarından dolayı övgü aldı. Bunun kanıtı, CEIP Villa Romana de Navatejera'nın, merkezin yeni teknolojiler aracılığıyla dilsel iletişimi teşvik etme çalışmalarına değer veren bir ödül olan Castilla y León'daki en iyi okuma planı için aldığı ödüldür. Bu strateji, okulun son yıllarda gerçekleştirdiği ve BİT'in günlük hayata mükemmel entegrasyonu nedeniyle en yüksek dijital yeterlik sertifikasını (seviye 5) «CoDiCe ICT'yi almasına yol açan önemli dijital atılım kapsamında yer almaktadır. .

CEIP Villa Romana yalnızca CODICETIC Seviye 5 sertifikasına sahip değildir. Villaquilambre'nin teknolojik konulardaki iyi çalışmasını ödüllendiren bu ödülü CEIP Adiles de aldı.

Belediye Meclisinin teşvik ettiği diğer faaliyetler

Ayrıca okulun en küçük öğrencileri okul saatleri içinde bez değiştirme olanağına erişebilecek. İhtiyaç sahibi aileler kahvaltılı erken kayıt hizmetinden de yararlanabilecek. Son olarak Kent Konseyi, yeni akademik yıl için 18'e kadar kültürel ve sportif aktiviteyi içeren kapsamlı ders dışı etkinlik listesini açıkladı.

• CEIP LOS ADILES

Calle el Remesón, 0, 24195 Villaobispo de las Regueras, Leon

• CRA VILLAQUILAMBRE

Pl. de las Eras, s/n, 24193 Villaquilambre, Leon

• CEİP ROMA VİLLA

C. Miguel Hernández, 16, 24193 Navatejera, Leon

Hata bildir