Virgen Blanca Okul-Educere Vakfı Önemli olan sensin!

Felaket

New member
4 Mart 2024 Pazartesi, 10:11

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

Virgen Blanca Okulu 1960 yılında León'da doğdu. Neredeyse on yıldır diğer 17 okulla birlikte Educere Vakfı'nın bir parçasıydı ve bu, değerleri ve değerleri her zaman akılda tutarak pedagojik çizgisinde çok önemli bir değişiklik anlamına geliyordu. Okulun Hıristiyan tarzı, Katolik okulu ama yeni çağlara uyum sağlıyor.

Virgen Blanca Okulu Posteri

Virgen Blanca Okulu Posteri

Virgen Blanca Okulu

Anaokulundan liseye kadar kapsamlı eğitim

3 yaşında başlayan bu kapsamlı eğitim, emekleme ve brakiasyon merdiveni yoluyla Nörolojik Gelişim Programı, matematik üzerinde manipülatif bir şekilde çalışmayı sağlayan Numicom programı, sınıfta satranç, kanıtlanmış pedagojik yöntemlerle müzikal uyarımı temel alan kaliteli ve yenilikçi bir eğitimdir. verimlilik. Bütün bunlar, eğitimin tüm aşamalarında onlara eşlik edecek duygusal eğitimle desteklenir.

Bebeklerde hâlihazırda uygulanan robot teknolojisi, kız ve erkek çocukların çoklu duyusal uyaranlar yoluyla İngilizce dilini bütünleştirdiği “Jolly Phonics” yöntemiyle birlikte kavramları ve bilişsel becerileri uygulamaya koyarak doğal ve eğlenceli bir şekilde öğrenmenin en iyi yollarından biri olmuştur. Bütün bunlar, “Proje Tabanlı Öğrenmenin” çok tatmin edici sonuçlarla geliştirilmesine olanak tanıyan küçük gruplar halinde ortak çalışmalar yürüterek yapılır. Bu projelerin bazılarında, Erken Çocukluk Dönemi öğrencileri Bakalorya öğrencileriyle birlikte laboratuvar uygulamaları yapmakta ve farklı aşamalar arasındaki bu seviyeler arası çalışma, her ikisi için de oldukça zenginleştirici ve motive edici öğrenme anları yaratılmasına yardımcı olmaktadır.

İlköğretim yılları boyunca aktif metodolojiler, sınıfta satranç ve robotik ile çalışmaya devam edecekler, yeni teknolojilere ve iki dilliliğe büyük önem verecekler. Okulda, İlköğretim 1. sınıftan 6. sınıfa kadar İngilizce olarak iki dilli bir bölüm bulunmaktadır ve Beden Eğitimi ile Sanat ve El Sanatları dersleri bu dilde öğretilmektedir. Ayrıca, İlkokulun son iki yılında ikinci yabancı dili öğretmek için Castilla y León Hükümeti tarafından onaylanmış bir özerklik projeleri de var: Fransızca.

Hem İlköğretim hem de Ortaöğretimde bir dil yoğunlaştırma programı vardır. Bu genellikle Birleşik Krallık veya İrlanda'da ortaokul öğrencileri için yapılır.

Öncelikli hedefler arasında ayrıca hem İlköğretimde hem de ESO ve Bakalorya'da BİT'in kullanılması yer almaktadır; Ortaöğretimde müfredatta zorunlu dersler ve Bakalorya'da seçmeli dersler bulunmaktadır. Okul, Junta de Castilla y León'dan CoDiCe ICT seviye 5-Mükemmel sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda geçen yıldan bu yana Sürdürülebilir Eğitim Merkezi olarak tanınmanın yanı sıra sürdürülebilir kalkınma, sürdürülebilir yaşam tarzları, insan hakları, cinsiyet eşitliği, barış ve şiddet içermeyen bir kültürün teşviki ve kültürel çeşitlilik için eğitimi önemli bir yere yerleştiren bir Sürdürülebilir Eğitim Merkezidir. ASti vakfı ve Leon Üniversitesi tarafından kurulmuş bir STEM merkezi.

Uyumlu bakalorya: temel bir adım

Ancak kapsamlı eğitimin en önemli aşamalarından biri şüphesiz, geleceğin potansiyel çalışanları ve profesyonelleri olarak gelişmek için hayati önem taşıyan Bakalorya'dır. Bu nedenle Virgen Blanca Okulu, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler veya Sağlık ve Teknolojik Bilimler alanlarında geniş bir seçmeli ders yelpazesiyle kaliteli bir Bakalorya sunmaktadır. Bu aşama boyunca öğrenciler, yakın gelecekleri için gerekli olan girişimcilik konuşmalarını veren çeşitli şirketlerle işbirliği yaparak her zaman akademik ve profesyonel rehberlik alırlar. Ve tüm bunlar, öğrencilerine yakın, onların ihtiyaçlarına uyum sağlayan ve çok önemli bir şeyi, yani Uyumlu Bakalorya'yı gözden kaçırmayan bir okuldur. Son yıllarda EBAU testlerinde alınan iyi sonuçlar, öğretim ekibinin çalışmasını, deneyimini ve iyi çalışmasını doğrulamaktadır.

Uzlaşmayı kolaylaştıran hizmetler

Ailelerin iş ve aile yaşamlarını uzlaştırma ihtiyacının artması, okulun sabah 7.30'dan itibaren erken kalkma, kendi mutfağına sahip yemek odası ve yöresel ürünler gibi hizmetler sunması anlamına geliyor. Milli Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığından “Sağlıklı Yaşam Mührü” kalite etiketine sahiptirler. İyi beslenme ve spor tüm eğitim aşamalarında teşvik edilmektedir. Okul, sadece sabah olan akademik günü tamamlayan ve öğleden sonra saat 6:30'a kadar uzatan spor, kültür ve dil alanlarında çok çeşitli ders dışı etkinlikler sunmaktadır.

Kendini adamış öğretim ekibi

Okul, değişen bir toplumda olduğumuzun bilincindedir ve bu nedenle öğretmenlerin eğitimsel zorluklara profesyonellik ve etkinlikle yanıt vermeleri için eğitilmeleri ve sürekli güncellenmeleri çok önemlidir ve tüm öğretmenlerin kurs boyunca katıldığı bir eğitim programına sahiptir ve aynı zamanda ilk temmuz günleri.

Tüm öğrenciler, tüm içeriğe ve sanal sınıflara güvenli erişimin yanı sıra eğitim platformu aracılığıyla aileler ve öğrencilerle kalıcı iletişim kurma olanağı sağlayan kurumsal e-posta hesaplarıyla Google for Education araçlarına erişebilir.

Amacı yeni çağlara uyum sağlamak ve 3 yaşında okula başlayan kız ve erkek çocukların yanında olmaya çalışarak onlara eğitimlerinde ve kişisel gelişimlerinde eşlik etmektir.

Okul müdürü Roberto Castro, bir okulda çalışmanın en ödüllendirici tarafının, yıllar sonra bizi ziyaret eden ve çocukları için yer istemek üzere geri dönen eski öğrencileri tekrar ağırlamak olduğunu söylüyor.

Bu yıl açık günler devam etmeyecek, kişiye özel, randevuyla devam edecek. Eğitim projesi ve okulun özü hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen aileler, sekreterin ofisine veya www.virgenblancaleon.es web sitesine kişiselleştirilmiş bir ziyaret talebinde bulunabilirler. Virgen Blanca School-Educere Vakfı'nın kahramanı sizsiniz ve kapsamlı ve başarılı bir büyümenin kapısı açık.

Hata bildir