Biz farklıyız, biz Pastorinalarız | leonoticias.com

Felaket

New member
4 Mart 2024 Pazartesi, 10:03

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

Divina Pastora Okulu, kurucusu María Ana Mogas'ın karizmasına sadık ve kendini adamış kişilerin eşlik ettiği erkek, kız ve gençlerin mutluluklarını aradıkları ve insani, fiziksel, entelektüel, sosyal ve ruhsal boyutlarda büyüdükleri bir okuldur. daha iyi ve daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmek. Değerleri arasında sadelik, aile ortamı ve ilişkilerde yakınlık, kardeşçe neşe ortamının yaratılması ve ortak yuvaya özen gösterilmesi öne çıkıyor.

Merkezden itibaren, öğrencinin hayatın getireceği zorluklarla başa çıkabilmesi için gerekli araçlarla donatan kapsamlı bir eğitiminin hayati önem taşıdığını düşünüyorlar ve öğrencinin temel olarak muhakeme, yaratıcılık ve kendi deneyimine dayalı öğrenmenin kahramanı olması gerektiğine inanıyorlar. ebeveynleri ve öğretmenleri içeren bir felsefenin. Toplumu dönüştürmeye hazır ve istekli vatandaşlar sunmak istiyorlar.

Leon'daki Divina Pastora okulunun öğrencileri

Leon'daki Divina Pastora okulunun öğrencileri

Divina Pastora Okulu

Kendi pedagojik modeli

Kendi pedagojik modeliyle yenilik, yalnızca teknolojik değil aynı zamanda metodolojik olarak da onun kaldıraçlarından biridir. Tüm eğitim aşamalarında, Talentia Alive projeleri gibi hem kavrama hem de bireysel ve grup araştırması olarak bütünleştirici öğrenme olarak PBL, proje tabanlı öğrenme, işbirlikçi çalışma veya oyunlaştırma projeleri yürütürler.

Erken Çocukluk Eğitiminde çoklu zekayı temel alan çalışma yöntemi, öğrencilerin deneyimler üretebilecekleri çoklu duyusal uyarım alanı olan Atelier'de deneyler yapmalarına olanak tanır. Tüm bu projeler, konsolide edilmiş ve sürekli olarak değerlendirilen bir teknolojik modelle desteklenmektedir. Öğrenciye yeterli teknolojik donanımı sağlamak için IPAD'lerin 5. sınıftan itibaren eğitim kaynağı olarak kullanılması ve Chromebook'ların kullanılmasıyla mekanların dönüşümü (radyo stüdyosu, maker sınıfı, okuma kulübü, sürdürülebilirlik odası…) ve teknolojik inovasyon bir gerçektir. Akademik ve çalışma hayatı boyunca ortaya çıkabilecek yeni zorluklarla yüzleşmek için okuldaki eğitimini farklı işletim sistemleri bilgisiyle bitirmesine olanak sağlayacak yeterlilik.

Merkezde uygulanan ICT/TAC Planı, onların 5. seviye ile CoDiCe ICT merkezi olarak tanınmalarına ve Leotic Seal'i korumalarına olanak sağlamıştır. Google WorkSpace ortamının araçlarını kullanıyorlar ve tüm öğretmenler Google Sertifikalı Eğitimci, Apple Öğretmeni olarak veya Castilla y León Hükümeti Eğitim Bakanlığı tarafından dijital olarak akredite ediliyor.

Çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik

Fransiskan karizmasına sadık kalarak ortak evin bakımını sağlıyoruz. Bu endişe, yalnızca okul Gündem 30'unu hazırladıkları, EducaEneco, Sağlıklı Yaşam mührünü ve Kalkınma ve Çevre Bakanlığı'nın Sürdürülebilir Eğitim Merkezi çevre mührünü aldıkları çevreyle ilgili bir sürdürülebilirlik politikasının desteklenmesinde de yansımaktadır. sosyal, CRE ve Hogar del Transeúnte'deki huzurevlerinde ortaöğretimin 2. yılından itibaren gönüllü eylemlere katılım yoluyla, APS ile uygulanan hizmet öğrenimi, öğrencilerin özgeçmişinize göre bir projeden toplumun gerçek ihtiyaçlarını karşıladığı. Tüm bu eylemler, onların UNICEF İspanya tarafından Çocuk Hakları ve Küresel Vatandaşlık Eğitimi Referans Merkezi, düzey 2 olarak tanınmasına yol açtı.

Mükemmellik Mührü 600+

EFQM Modeli ilkelerinin rehberliğinde mükemmelliğe giden yol, eğitim yönetimi, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik alanlarında 600+ Mükemmellik Mührü'ne sahip İspanya'daki birkaç okuldan biri olmasını ve Dünyanın Elçileri olarak tanınmasını sağlamıştır. Avrupa Mükemmelliği 2019 ve 2020, Yönetimde Mükemmellik Kulübü tarafından verilen takdir.

Çok dillilik

Eğitim projesinin temel kaldıracı çok dilliliktir. Bakalorya'nın 1. yılında ABD ile ve 3. ve 4. yıllarda gerçekleştirilen değişimlerin öncüsü olmak üzere, öğrencilerinin İspanya'da İlköğretimin 3. sınıfından itibaren ve İngiltere ve İrlanda'da ikinci aşama boyunca dil öğrenimini teşvik ederler. Fransa ile Ortaöğretim. Trinity sınav merkezi ve Cambridge hazırlık merkezi olarak İngilizce dil yeterliliği düzeyinin okulun kendi bünyesinde akredite edilmesi olanağını sunarlar ve French Alliance ile yapılan anlaşmalarla Fransızca dilinde akreditasyonu kolaylaştırırlar. Çok dilli öğretim, okulun Erasmus+ projeleri ve Akreditasyon yoluyla uluslararası hale gelmesi ve e-Twinning Ulusal Kalite Mührünün kazanılmasıyla uygulanmıştır.

Öğrencilere rehberlik ve dikkat

Öğrencilere rehberlik ve ilgi gösterilmesi, güçlü noktalarından bir diğeridir. Dikey özel ders programı, farklı yaşlardaki öğrenciler arasındaki iletişim ve olumlu sosyallik üzerine çalışır, aralarında etkileşim arar ve karşılaşma, yansıma ve öğrenme anlarını teşvik eder. Bu dikey gruplar, tüm sınıflardaki öğrencilerin aşamalı olarak karıştırılmasıyla oluşturulur. Öğrencilerin okul hayatı boyunca sürdürülen, uyum ve grup büyümesi arayan gruplardır. Lisedeki bireyselleştirilmiş özel ders de onları diğerlerinden farklı kılar; çünkü bu aşamadaki tüm öğrencilerin, eğitim kariyerlerinin bu belirleyici anında kendilerine ve ailelerine eşlik edecek bireysel bir eğitmenleri vardır. Akademik-Mesleki Rehberlik Fuarı sırasında öğrenciler, farklı eğitim merkezleri, üniversiteler ve çeşitli sektörlerden profesyonellerle farklı konuşmalara, yuvarlak masa toplantılarına, toplantılara katılarak ilgi alanlarına, ihtiyaçlarına ve ihtiyaçlarına göre mesleki ve akademik fırsatlara yönelik seçenekleri düşünmelerine ve öğrenmelerine yardımcı olur. yeterlilikleri.

Her zaman ailelerin yanında

Okulun güçlü noktalarından biri olan aileler günlük faaliyetlerin içinde yer almaktadır. Merkezin eğitim projesine katılımlarını kolaylaştırmak, birlikte yaşamayı geliştirmek ve endişelerini, ihtiyaçlarını ve beklentilerini paylaşmak için oluşturulan, olağan katılım organlarına yetkilendirilmiş baba/anne figürünü eklerler. Öğrenim kutlamaları ve atölye çalışmaları, okulun, okul yaşamına dahil olan ve katılmaya istekli ailelere açılmasına olanak tanır.

Öğrencilerin kapsamlı eğitimini tamamlayan çok çeşitli ders dışı, kültürel ve sportif faaliyetlere sahiptirler: basketbol, futbol, paten, kendini savunma, ritmik jimnastik veya judo, robotik, satranç, dijital pazarlama, programlama, kitsune, yazı yazma, diller, yemek pişirme, dans ve tiyatro. Okulda erken kalkma hizmeti ve ihtiyacı olan öğrenciler için bir kütüphane ve dinlenme alanı içeren bir yemek odası (ev yapımı mutfak) bulunmaktadır.

Hata bildir