Colegio Leonés'te kaliteli eğitim

Felaket

New member
4 Mart 2024 Pazartesi, 09:31

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

Leonés Okulu şu anda Leon şehrinde en fazla öğrenciye sahip eğitim merkezidir. 128 yıldır Leonese toplumunun her alanında geniş bir varlığa sahip olan – okul 1896'da Belinchón ailesi tarafından kuruldu – Leonés, birkaç on yıl boyunca başarısını, bir Bakalorya olan BİT kullanımını içeren sınıf içindeki kaliteli ortak çalışmaya dayandırdı. Her yıl mükemmel sonuçlar ve Erken Çocukluk Eğitiminden liseye kadar kaliteli iki dillilik.

Colegio Leonés'in şu anda başkentte Avenida de José Aguado, Plaza de San Isidoro ve Calle de Corredera'da bulunan üç merkezi okulu bulunmaktadır.

Leones okulu öğrencileri

Leones okulu öğrencileri

Kaliteli eğitim

Merkezin sunduğu geniş aktivite yelpazesi, ailelerin çocuklarını küçük yaşlardan itibaren merkeze dahil etmelerini son derece kolaylaştırıyor. “Erkenci Kuşlar” programı, küçük çocukların sabah 7:30'dan itibaren kendi mutfakları ve ev yemekleriyle birlikte okula bırakılmasına olanak tanır ve “Atıştırmalık” programı, sınıftan çıktıklarından akşam 18:00'e kadar devam etmesine olanak tanır.

Ayrıca öğretmenlerin kişiselleştirilmiş takibi ve ailelerle günlük iletişim, Leonés öğrencilerinin her yıl akademik başarılarını büyük ölçüde açıklayan harika bir çalışma ve koordinasyon ortamı yaratıyor.

3 yaşından liseye kadar öğretilen İngilizce dili, merkezin güçlü yönlerinden biridir; anadili öğretmenlere sahiptir ve uluslararası alanda tanınan en çok dil sınavlarını (Cambridge, Oxford, Trinity) gerçekleştirmek için çok sayıda resmi anlaşmaya sahiptir.

Spor ve kültür, merkezin 125 yıllık tarihinde her zaman önemli ve farklılaştırıcı bir unsur olmuştur. Minikler haftada bir saat spora başlamanın yanı sıra bir saat de müzikle tanışma ve farkındalık eğitimi alıyor; bunların hepsi okul saatleri içinde.

Küçüklerle okuma sponsorluğu – İlköğretimin “büyük” öğrencilerinin merkezin “küçüklerine” hikayeler okuduğu ve öğrencileri çekici ve yaratıcı eğitim dünyalarına çeken etkileyici dekorasyonlara sahip küresel üç aylık temalar – ruhu teşvik eder merkezdeki iyi atmosfer, aynı zamanda ebeveynler için pek çok etkinliğin kutlanması, eğlence ve kültürel geziler ve geziler ile muhteşem Noel ve Aziz Joseph törenleri ve dansları anlamına da geliyor.

Psikopedagojik rehberlik

Ayrıca, merkezin Psikopedagojik Rehberliği büyük bir üne sahiptir ve sürekli eğitim ve geri dönüşüm konusunda uzman öğretmen kadrosu, akademik sonuçların her yıl yalnızca yerel düzeyde değil, aynı zamanda il düzeyinde de önemli olmasını sağlamaktadır.

Bunun kanıtı, geçen yıl 40 öğrencisinin Üniversite giriş sınavında (EBAU) 12 puanı aştığı ve bu yıl ESO'da çok sayıda öğrencinin tanındığı bir bakalorya ile daha yüksek aşamaların sonuçlarıdır. Amancio Ortega Vakfı gibi önemli bursların yanı sıra akademik sonuçları nedeniyle Junta de Castilla y León'a layık görüldü.

Leonese Okulu

Leonese Okulu

Kültürel ve sportif faaliyetler

Son olarak, kültürel ve sportif etkinliklerin geniş yelpazesi, öğrencilerin okulda sınıf arkadaşlarıyla birlikte heyecan verici etkinliklerle dolu bir dünya bulmaları anlamına gelir.

Basketbol – merkezin büyük kalesi – voleybol, Leonese güreşi, masa tenisi, satranç, sanatsal ve ritmik jimnastik, Roller in Line (paten), bale ve şehir dansı spor teklifini tamamlıyor.

Robotik, Tiyatro, üç koro, Plastik Sanatlar ve Çizim, Radyo İstasyonu ve Gazetecilik Atölyesi, Çince Sınıfı, müzikal ders dışı etkinlikler, Japonca Abaküs ve hatta düşünmeyi ve çalışma tekniklerini öğrenmeye yönelik ders dışı bir etkinlik, yüzüncü yılın muhteşem kültürel teklifini oluşturuyor. başkentin eğitim merkezi.

Buna ek olarak, Erken Çocukluk Eğitiminde “Musizón” ve “Percubón”, Pilates, Dans Okulu ve “Sınır Dışı Öncesi”, İlköğretimde “Elektro gitar, piyano ve modern müzik” gibi özel ders dışı etkinlikler de buluyoruz.

• JOSE AGUADO

Avda.José Aguado, 28 24005 Leon

• SLAYT

C/ La Corredera,5 24004 Leon

• SAN İSİDORO

Lütfen. de San Isidoro, 6 24003 Leon

Hata bildir