CRA Maestro Emilio Alonso, sürekli büyüyen kırsal bir devlet okulu

Felaket

New member
4 Mart 2024 Pazartesi, 10:23

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

“Maestro Emilio Alonso” Gruplandırılmış Kırsal Okulunun Carbajal de la Legua, Azadinos, Sariegos, Pobladura del Bernesga, Lorenzana ve Cuadros kasabalarında açık merkezleri vardır ve tüm León eyaletinin en hızlı büyüyen iki belediyesinin bir parçasını oluşturur: Sariegos ve Resimler. Bu merkezin belirlediği temel amaç, yalnızca başkentteki herhangi bir okulla aynı hizmetleri sunmakla kalmayıp aynı zamanda doğal çevrenin temel bir aktör olduğu kapsamlı bir eğitim sunan kırsal bir Devlet Okuluna ilişkin mitleri ve engelleri yıkmaktır.

Başkentin sürekli büyüyen bir bölgesinde, León'dan sadece 10 dakika uzaklıkta, tüm uzlaşma hizmetlerini (erken kalkanlar, ulaşım ve okul kafeteryası) tamamen aile atmosferiyle birleştiren iddialı bir uluslararasılaştırma projesine sahip, dijital olarak tam donanımlı modern bir merkez var. .

Eğitime büyük yatırım

Bu nüfus artışına, Carbajal de la Legua'daki merkezlerini büyütmeye hizmet edecek toplam bir milyon Euro'yu aşan altyapı yatırımı da eşlik ediyor; Carbajal de la Legua, mevcut akademik yıl boyunca genişlemeye başlayacak – Sariegos – 3'ün oluşturulmasına başlayacak. önümüzdeki aylarda yenileri, derslikler ve projesi halihazırda ödül sürecinde olan Azadinos.

CRA Maestro Emilio Alonso'daki sınıf

CRA Maestro Emilio Alonso'daki sınıf

Merkezin tüm sınıfları, bu yıl hem müfredat hem de ders dışı çocuk robotik çalışmaları ile tamamlanan bir dijitalleştirme projesinin ardından bireysel öğrenci çalışması için interaktif paneller, dijital ekranlar ve tabletlerle donatıldı.

İki dilli ve kişiselleştirilmiş eğitim merkezi

CRA Maestro Emilio Alonso, temel eksenlerinden bir diğeri uluslararasılaşma olan ve yüksek kaliteli uluslararası hareketlilik faaliyetleri geliştirebilen eğitim kurumlarına verilen Erasmus+ KA-120 akreditasyonunu öne çıkaran iki dilli bir eğitim merkezidir. Finlandiya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Türkiye, Portekiz vb. ülkelerdeki ilgili eğitim merkezlerinde öğretmen ve öğrencilerle ortak hareketliliklerin yanı sıra Erasmus ve E-twining projeleri de doğmuştur.

Öğrenmeyi, merkez öğretmenlerinin merkezlerimizdeki her öğrenciye daha fazla zaman ayırabileceği bireysel bir sürece dönüştüren, sınıf başına düşen ideal öğrenci oranına sahip kamu ve kırsal eğitim.

Açık günler

Merkezin eğitim projesi ve tesisleri hakkında ilk elden bilgi edinmek ve böylesine önemli bir karar vermeden önce tüm şüphelerine cevap bulmak isteyen aileler, 4 ve 6 Mart'taki Açık Günler'de onları ziyaret etmeye davet ediliyor.

CRA Maestro Emilio Alonso'da açık kapı posteri

CRA Maestro Emilio Alonso'da açık kapı posteri

Bu konuyla ilgili tüm bilgiler web sitesinde (http://cramaestroemilioalonso.centros.educa.jcyl.es/) ve sosyal ağlarında bulunabilir. Ekteki görselde veya aşağıdaki bağlantıda bulunan QR kodu aracılığıyla kayıt olmanız gerekmektedir: https://forms.office.com/e/SMmRAGmUZ5

Hata bildir