İkinci buluşmalarında, kilit altında sıkışıp kaldılar. Romantizm çiçek açar mı?

Bakec

Member
Zhao Xiaoqing, kör bir randevuda Zhao Fei ile ilk tanıştığında, kıvılcımlar gerçekten uçmadı.

Aralık ayında kuzeybatı Çin’deki evinde ikinci kez buluştuklarında, ikisinin de beklediğinden daha uzun sürdü.

Yeni bir koronavirüs vakası salgınıyla karşı karşıya kalan sağlık yetkilileri, o kadar ani ve şiddetli bir sokağa çıkma yasağı ilan etti ki, eve koşturmak için zamanı yoktu.

Zhao Xiaoqing, yaklaşık dört haftadır Shaanxi Eyaletindeki Xianyang şehrinde, neredeyse hiç tanımadığı Zhao Fei’nin ailesiyle birlikte yaşıyor. (Soyadı paylaşıyorlar ama akraba değiller.)

Yaklaşık 93 mil uzaklıktaki Baoji’den ya da arabayla iki saatlik mesafede olan Bayan Zhao, “Başlangıçta, bazı şeylerin garip olmasından oldukça endişeliydim,” dedi. “Ama ailesiyle iyi anlaştım. ”

Çinli yetkililer, enfeksiyonları hızla ortadan kaldırmak için en iyi stratejilerinden biri olarak ülke genelinde hızlı karantina uyguladılar. Geçen ay yetkililer, Xianyang sınırındaki Xi’an şehrinde bir salgın sonrasında toplu testler için 13 milyon kişiyi kilitledi. Bu karantinanın boyutu ve uzunluğu, bölge sakinlerinin yiyeceklerinin tükenmesinden ve yetkililerin gördüğü muameleden şikayet etmesine neden oldu. Hamile bir kadın, Covid-19 olmadığını kanıtlayamadığı için hastanede saatlerce beklemek zorunda kaldıktan sonra bebeğini kaybetti.

Ama Bay Zhao’nun evinde bir romantizm gelişiyordu. Bayan Zhao, günlerini ailesinin işinde çalışarak, TikTok’un Çin versiyonu Douyin’de babasının taze elmalarını tanıtarak geçirdi.

“Çalışırken bazen zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım; bana bir mola vermemi hatırlatacaktı, ”dedi randevusu hakkında.

Düşüncesi onu etkiledi.

Saç ürünleri satan kendi e-ticaret işini yürüten Bay Zhao, bazen onun için kızarmış pilav pişirdi. O da boş zamanlarında çevrimiçi dersler alması için onu teşvik etti.

Koşullar onları birlikte vakit geçirmeye zorladığı için birbirlerini daha iyi tanıdıklarını söyledi. “Hızlı bir şekilde ilerlemeyi başardık” dedi.

Yetkililer Cuma günü tecrit uygulamasını kaldırdığında, Bayan Zhao gitmekte özgürdü. Bunun yerine Ay Yeni Yılına kadar kalmayı planlıyor ve bu hikayenin sonu değil.

Bayan Zhao geçen hafta Douyin ile ilgili bir videoda gülümseyerek “Birçok arkadaş kör randevunun başarılı olup olmadığını merak ediyordu” dedi. “Elbette öyleydi. ”

İki hafta içinde nişanlanmayı planladıklarını ve yazın evlenmeyi umduğunu açıkladı. Anne ve babasının destek olduğunu söyledi.

Bay Zhao’ya gelince, gerçek aşkı bulduğunu söyledi.

“Gayet mutluyum” dedi. “Temelde bir kader kazasıyla birbirimizi bulduk. ”