Leon’daki Peñacorada okulu Galiçya’daki iki yeni merkezle birlikte büyüyor

Felaket

New member
16 Şubat 2023 Perşembe, 10:44

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• heyecan

• LinkedIn

• Telgraf

Leonese Peñacorada okulunun da ait olduğu bir eğitim kurumu olan Arenales okul ağı, kısa süre önce iki yeni eğitim merkezinin bünyesine katıldığını duyurdu: Ferrol belediyesindeki “Compañía de María” ve “Lestonnac” okulları.

Bu adım Arenales’in Galiçya’ya gelişini temsil ediyor. Eğitim kurumu, 130 yılı aşkın eğitim geçmişine sahip iki okulun birleşmesiyle kaliteli bir büyüme yaşıyor. Arenales için bu, halihazırda kendi çalışma yöntemlerine sahip olan diğer merkezlerden öğrenmeye devam etmek ve organizasyona katılan merkezler için yeni iş kolları ve eğitim projeleri hakkında bilgi edinmek için bir fırsattır. Arenales’in eğitim önerisinin ana unsurları, Ferrol’deki “Company of Mary” ve “Lestonnac” merkezlerine her zaman ilham verenlere benzer: Hristiyan kimliği, kişisel muamele, eğitimde yenilik, akademik mükemmellik, aile katılımı.

Her iki kurumun tarihi

Arenales ulusal ve uluslararası varlığı olan bir eğitim ağıdır. Halen çeşitli şehirlerde 35 okulu bulunmaktadır. Castilla y León Topluluğu’nda Montessori merkezleri Salamanca, Burgos’taki Campolara, León’daki Peñacorada ve Benavente’deki (Zamora) Peñacorada Bahçesi’nde mevcuttur. İspanya dışında Almanya, Portekiz, Letonya, Bulgaristan, Angola, Paraguay, Şili ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de varlığı bulunmaktadır.

Company of Mary’nin rahibeleri 1889’da Ferrol’a geldi, aynı yıl dersler başladı. 1961 yılında eğitim misyonunu Caranza mahallesine kadar genişletti. Şu anda merkezlerin Bebek, İlköğretim ve Ortaöğretim aşamalarını kapsayan bir eğitim teklifi bulunmaktadır. Şu anda öğretim üyeleri ve öğretim dışı personel de dahil olmak üzere toplam 856 öğrenci ve 97 çalışan bulunmaktadır.

Yorum

Hata bildir