Marist Champagnat, çocukların hizmetinde bir eğitim

Felaket

New member
4 Mart 2024 Pazartesi, 09:45

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

Marist Champagnat Okulu, Bebek ve İlköğretimde sabah 9:00'dan 14:15'e ve Ortaokulda 8:15'ten 14:25'e kadar sürekli çalışma saatleri olan, mali destekli bir eğitim merkezidir.

İhtiyacı olan tüm aileler için sabah 7:45'ten sabah 9:00'a kadar erken rezervasyon hizmetinin yanı sıra öğleden sonra 14:15'ten 16:15'e kadar yemek odası servisi de var. Buna ek olarak, diğer ders dışı etkinlikler ve atölye çalışmalarının yanı sıra, MarCha gençlik hareketi aracılığıyla çocukların ve gençlerin hizmetine sunulan boş zaman eğitim programı da sunuyorlar.

Maristas Champagnat'ın öğrencileri

Şampanya Maristleri

Ana resim - Maristas Champagnat'ın öğrencileri

İkincil resim 1 - Maristas Champagnat öğrencileri

İkincil resim 2 - Maristas Champagnat öğrencileri

Okul öncesi eğitim

ICrezco projesi kapsamında Minikler Bebek sınıflarından ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, otonom olarak gelişebilecekleri, karar verebilecekleri ve zamanlarını ilgi ve yeteneklerine göre düzenleyebilecekleri akıllı alanlara sahip olarak alıyorlar.

Bu, öğrencilerin ilgi alanlarının yönlendirilmesine ve müfredat içeriğiyle birleştirilmesine olanak tanıyarak sınıfın kapılarını yaratıcılığa açar.

Gelişimi teşvik programı aracılığıyla, yaşamın ilk beş yılında çocukların gelişimine eşlik etmenin önemini dikkate alırlar.

Ayrıca 3 yaşından itibaren iki dillilik ve İngilizce alanı üzerine de çalışıyorlar.

Tüm bunlar, öğrencilerinin doğanın tadını çıkarabilecekleri geniş yeşil alanlarla, kaynaklarla dolu, yakın, açık bir ortamda büyümelerini teşvik eden tesislerde.

İlköğretim

Bu aşamada eğitim modeline IApprendo adı verilmektedir. Çoklu zeka teorisine dayanmaktadır ve aktif metodolojiler ve etkileşimli araçlardan geliştirilmiştir.

Temel unsurlar olarak şunlar öne çıkıyor: proje tabanlı öğrenme, işbirlikçi öğrenme, düşünce kültürü, hizmet odaklı öğrenme projeleriyle dayanışmanın geliştirilmesi ve özgün değerlendirme.

IApprendo, öğrenciyle kişiselleştirilmiş bir şekilde çalışmasına olanak tanıyarak onlara farklı öğrenme deneyimleri sunar.

Merkezin çok dilli projesi kapsamında Sahne'nin farklı derslerinde (Sanat ve el sanatları ve Beden Eğitimi) İngilizce'yi araç dili olarak öğrenmeye kararlıdırlar. EP'nin 5. ve 6. yıllarında Fransızca ile genişletilir.

Orta öğretim

Zorunlu Ortaöğretimde (ESO) öğrenciler hümanistik, sanatsal, bilimsel ve teknolojik alanlardaki temel kültür bilgilerini edinir, ancak bunun ötesinde gelecekte onlara eşlik edecek öğrenme ve günlük çalışma alışkanlıklarını pekiştirirler.

Bu anlamda eğitim modeli, müfredat eğitimini içsellik, duygu yönetimi ve dayanışma ve sürdürülebilirlik gibi değerlerin teşviki yoluyla kişisel gelişimle tamamlıyor.

Hata bildir