Özel eğitim derneği başkanı Alfonso Aguiló, Peñacorada okulunu ziyaret etti

Felaket

New member
2 Mart 2023 Perşembe, 18:44

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• heyecan

• LinkedIn

• Telgraf

Peñacorada uluslararası okulunun sahibi olan Arenales Vakfı’nın ve CECE işveren derneğinin başkanı Alfonso Aguiló, şehir yetkililerinin yanı sıra okulun öğretim ekibi ve velileriyle görüşmek amacıyla şehrimizi ziyaret etti.

Peñacorada öğretmenleri tarafından sorulduğunda Alfonso Aguiló, “Katolik eğitiminin ülkemiz toplumunda belirleyici bir rol oynadığına ve oynadığına inanıyorum” dedi. “Bugün bildiğimiz şekliyle okul, özellikle dini kurumların etkisi ve Kilise tarafından aziz olarak tanınan ve çok önemli katkılarla katkıda bulunan şahsiyetlerin liderliği sayesinde yüzyıllar boyunca gelişmiştir.”

«Ayrıca, Arenales Vakfı’nın başkanı, kültürümüze ilham veren değerlerin çoğunun, çoğu zaman kökeni çok az bilinmesine rağmen, Hıristiyan kökenine sahip olduğunu söylemeye devam etti. Şu anda, tüm Katolik eğitiminin kimliğini geliştirmenin çok önemli olduğuna inanıyorum, böylece tarihimize damgasını vuran tüm topluma büyük hizmet misyonuna giderek daha iyi hizmet edebilir.

Bir yeniden yapılanma işi

Sabah boyunca Alfonso Aguiló, Peñacorada Profesyonel Müzik Merkezi üyeleriyle farklı aşamalardan öğretmenlerle çeşitli toplantılar düzenledi ve öğrencilerin velileriyle öğle yemeği tartışmasına katıldı.

Projesi “Peñacorada 3.0” olarak adlandırılan okulun tamamen yeniden şekillendirilmesi çalışmalarını yönetecek mimarlar eşlik ediyor. mevcut okulun enerji, bilgisayar, spor ve ekolojik düzeyde verimli, lider bir merkeze dönüştürülmesinin kesin bir kararlılık olduğunu bildirdi.

Arenales, öğrencilerine üst düzey akademik eğitim ve aynı zamanda Hıristiyan doktrininin temel ilkelerine dayalı insan eğitimi sağlayan 34’ten fazla merkezden oluşan bir eğitim kurumudur.

Ağ, on yıldan fazla bir süre önce, Arenales Vakfı tarafından desteklenen ve birlikte farklı projelere ilham veren diğer vakıflarla yakın işbirliği içinde doğdu. Şu anda ağ içindeki ve dışındaki eğitim merkezlerinin büyümesini teşvik etmek için araç ve kaynaklar sağlamaya devam ediyor.

Yorum

Hata bildir