Peñacorada ‘Dünya Yüksek Kapasiteler Günü’nü yuvarlak masa toplantısıyla kutluyor

Felaket

New member

14 Mart Salı günü gerçekleşecek

Peñacorada okulu, 14 Mart Salı günü saat 16:00’da “Dünya Yüksek Yetenekler Günü” ile aynı zamana denk gelen bir yuvarlak masa toplantısı düzenleyecek.

Yuvarlak masa, AACC’nin ülkemizdeki önde gelen uzmanlarından biri olan psikolog María del Carmen García del Canto’nun yanı sıra sırasıyla eğitim psikoloğu ve klinik psikolog Rocío Panizo ve Sara Durántez’den oluşacak.

En öne çıkan bileşenler, Junta de Castilla y León tarafından daha esnek hale getirilen ve şu anda Peñacorada okulunda Bakalorya’nın 2. yılında olan ve “çok yetenekli” olarak teşhis edilen iki öğrenci, Vanesa Pérez Crespo ve Manuel Carlos Carrasco Téllez olacaktır.

Giriş tam kapasiteye kadar ücretsizdir.

Peñacorada International School, AACC öğrencilerini İlköğretim öğrencilerine yönelik, “Zaman Makinesi” olarak adlandırılan ve İkincil “Da Vinci Projesi” için iki programa uyarlamak için Rehberlik bölümünde 24 yıldır çalışmaktadır. Ayrıca ayda iki cumartesi, León ve ildeki AACC olarak değerlendirilen tüm eğitim merkezlerinden gelen öğrencilere yönelik harici programlar vardır.