Peñacorada, kendine has kişiliği olan bir okul

Felaket

New member
13 Mart 2023 Pazartesi, 17:22


Yorum
olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.


Giriş yapmak  • Bağlantıyı kopyala


  • Naber


  • Facebook


  • heyecan


  • LinkedIn


  • Telgraf

İyi insanlar ve iyi profesyoneller yaratarak, insan ve Hıristiyan eğitimi yoluyla eğitimde mükemmelliğe ulaşın. 20 yılı aşkın bir süredir geleceğin liderlerini yetiştiren, Leon şehrinde yerleşik bir akademik kurum olan Peñacorada Okulu bu şekilde tanımlanıyor.

Peñacorada, öğrencilerine iyi yapılmış bir işle ilgili ahlaki ve kültürel değerleri, gelişme ve kendini geliştirme arzusunu, insanlara ve durumlara karşı olumlu bir vizyon, özgürlüğe saygı, kişisel sorumluluk, yoldaşlık, samimiyet, sadakat, dostluk, cömertlik ve dayanışma.

Ana resim - Peñacorada, kendine has kişiliği olan bir okulİkincil resim 1 - Peñacorada, kendine has kişiliği olan bir okulİkincil resim 2 - Peñacorada, kendine has kişiliği olan bir okulPeñacorada’da İngilizcenin erken öğrenimi temel kabul edilmektedir ve ana hedeflerinden biri de iki dilli öğrenciler yetiştirmektir. Bu şekilde başlangıçtan itibaren haftalık Bebek ve İlkokul derslerinin en az üçte ikisi İngilizce olarak öğretilir.

Ancak Peñacorada Okulu eğitim düzeyinde öne çıkıyorsa, bunun nedeni her zaman yeni öğrenme yöntemlerinin ön saflarında yer almasıdır. Bu yeni yöntemlerden biri de, İlköğretim öğrencileri arasında girişimciliği teşvik eden ve 2023/2024 akademik yılından itibaren Ortaokulda da aynısını yapacak olan ‘Genyus Okulu’dur.


Genyus OkuluDersin amacı öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek, topluluk önünde konuşmayı öğrenmek, duyguları yönetmek, özsaygı, takım çalışması, iletişim, zaman yönetimi, hayal kırıklıklarını tolere etmek ve liderliği teşvik etmektir.

Eğlence ve heyecanı öğrenmenin sonucuyla birleştiren eksiksiz bir program.

Topluluk önünde konuşma ve tartışma oturumlarıyla tamamlanan bir proje. Öğrencileri kelimeye odaklanarak çok çeşitli becerileri kullanmaya ve geliştirmeye davet eden bir alıştırma. Ne söylenmeli, neden ve nasıl söylenmeli, öğrencinin günlük yaşamında hizmet edecek gelecek projeksiyonu içeren konuların temelini oluşturur.


MentorlukAkademik rehberlik departmanıyla el ele vererek, erken çocukluktan itibaren yetenekleri geliştirmeyi amaçlayan günlük ve kişiselleştirilmiş çalışmalar. Öğrencilere bireyselleştirilmiş bir şekilde hizmet vermenin bir yolu.

Ancak Peñacorada’da Amerikan Uluslararası Bakalorya, İş Deneyimi, genç girişimciler haftası, teknoloji merkezi veya yetenek ve spor projesi gibi gurur duyduğu çok sayıda kendi projesi bulunmaktadır. En sevdikleri sporu yaparken veya gelecekteki çalışmaları için mükemmel bir eğitimin tadını çıkarırken Amerika Birleşik Devletleri’nde okumak isteyen öğrenciler için.

Geleceğin gerçek profesyonellerini yaratmak için insan ilişkilerini teşvik eden kapsamlı, başarılı, kişiselleştirilmiş ve yenilikçi bir eğitim.

Yorum

Hata bildir
 
Üst