Sihirli Bir Söz: Seni Seviyorum

Bakec

Member
Sihirli Bir Söz: Seni Seviyorum
Seni seviyorum diyelim, bolca diyelim bu sözü. Sevdiğimize, hoşlandığımıza, takdir ettiğimize. Hatta sevmediklerimize, nefret ettiklerimize, yanımızda bulunmalarına tahammül edemediklerimize bile. Aslında özellikle de ikinci kısım için yazıyorum bugün. Bizi mutlu edenlere rahatlıkla söyleyebiliriz bu sözü. Tabi ki kimilerimiz çekinir, büyütür gözünde, utanır falan. Bir sözün ne kadar mutlu edeceğini bilseler belki bu kadar uzaklaşmazlar ya neyse konumuz diğerleri. Bir Sezen Aksu yorumu bırakalım şuraya ve devam edelim:

Niye sihirlidir bu söz, hiç düşündünüz mü?
Sevildiğini bilmek mutlu eder hepimizi. Sevildiğini bilmek değerli hissettirir, anlam katar hayata. Umut aşılar, olumsuz düşüncelerin üstünü örter, belki de siler (çok derine nüfuz edebildiyse). Üzüntüyü, kederi alır.

Bir de diyemediklerimize dediğinizi bir düşünür müsünüz? Yüzlerine demeyin, sizi kızdırdıklarında içinizden diyin bu sözü. “Bi tane şuna patlatsam ya, ah şu an başka yerde olsam..!!!!” gibi laflar içinizden geçerken, hepsinin yerine bir adet “seni seviyorum” koysanız, nasıl olurdu? Saçını başını yolmak istediğiniz patronunuza, evinizde size nefes aldırmayan kayınvalidenize, sürekli kıyafetlerinizi giyen kardeşinize, arkanızdan sizi kötüleyen ve sevgilinize asılan o çirkin kıza, prensesler gibi giyinmişken üstünüze çamur sıçratan taksi şoförüne ya da en güzel hayaller içindeyken ceketinizi çekiştiren dilenci çocuğa “seni seviyorum” dediğinizi düşünsenize.