Villamañán CRA'da eğitimde yenilik

Felaket

New member
4 Mart 2024 Pazartesi, 09:06

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

Öğrenmenin temeli olarak Villamañán CRA'sında eğitimsel yenilik. Bu eğitim merkezinin, öğrencilerin aktif ve katılımcı bir rol oynayarak kendi öğrenmelerinin kahramanı oldukları Proje Tabanlı Öğrenme gibi aktif metodolojilerle desteklenen bir eğitim inovasyon projesi bulunmaktadır.

Bu nedenle, az sayıda ders kitabı vardır ve bu tür çapraz projeler aracılığıyla, erkek ve kız çocuklarının anlamlı, eğlenceli ve motive edici bir şekilde öğrenmeyi öğrenmeleri, giderek özerkliklerini geliştirmeleri ve başarılı bir şekilde bilgi edinmeleri sağlanır; çünkü onlar yanıt verecek araçları edinirler. gerçek hayattaki problemlere veya durumlara. Ayrıca işbirliği, karar verme ve zaman organizasyonu gibi becerileri de test ederler.

Oynarken öğrenin

Oyunlaştırma, eğitimin ilk aşamalarında çokça mevcuttur. İster ücretsiz ister rehberli olsun, oyun her günün temel bir parçasıdır ve çocukların dikkatini, motivasyonunu, konsantrasyonunu ve çabasını geliştirmek için önemli bir kaynaktır. Öğrenimlerin çoğu bu metodoloji aracılığıyla elde edilir.

Çocuklar listeler, mesajlar, mektuplar, yemek tarifleri, senaryolar, broşürler, davetiyeler, açıklamalar oluşturarak okuma ve yazmayı yürüttükleri projelere doğal bir şekilde entegre ediyorlar. tüm edebi kaynaklar.

Matematikte de doğal yöntemi tercih ediyorlar. Belirli niceliklerle çalışarak, en küçük çocuklara manipülatif materyaller, kartlar, çubuklar, çoklu küpler, düz çizgiler ve sayısal tablolarla çalışmanın önemini tanıtarak resmi olmayan deneyimlerden yararlanılır… kuralların keşfedilmesi ve sayıların ve bunlar arasında kurulan ilişkilerin oluşturulması , kız ve erkek öğrencilerin kendi stratejilerini uygulamalarına ve problem çözmeye öncelik vermelerine olanak tanıyarak öğrencilerin ne yaptıklarını anladıkları ve nedenini nasıl açıklayacaklarını bildikleri bir ortam.

İşbirlikçi öğrenme

İşbirlikçi öğrenme, okuldaki tüm öğrencilerin birlikte katıldığı durumlarda da kullanılır. Bununla amaç, çocukların pozitif karşılıklı bağımlılığı geliştirmesi, yani gruptaki tüm öğrencilerin başarıya ulaşmasını sağlamak ve grubun daha iyi çalışması için kız ve erkek çocukların bireysel katılımının teşvik edilmesidir. Bu projelerle hafta boyunca farklı sınıflarda üzerinde çalışılan içeriklerin gözlem, araştırma ve hipotez analizi yoluyla desteklenmesi ve pekiştirilmesi mümkün olmaktadır.

Sınıflarda dijitalleşme

Öte yandan, Villamañán CRA'nın tüm sınıflarında, kullanılan diğer metodolojilerle birlikte öğrenmenin edinilmesini desteklemek için dijital paneller bulunmaktadır. Merkez Tic Kodeksinde 3. seviyeye sahiptir.

Anaokulunun birinci sınıfından ilkokulun son sınıfına kadar tüm öğrenme alanlarında Bilgi İşlemsel Düşünmenin geliştirilmesine kendilerini adamışlardır. Bedenlerini ve onun uzayla olan ilişkisini bilmenin yanı sıra, onların kendilerini programlaması gereken farklı robotları da kullanıyoruz.

Villamañán CRA'da 3 boyutlu yazıcı

Villamañán CRA'da 3 boyutlu yazıcı

Bir yenilik olarak bu yıl merkeze, kendi tasarımlarını oluşturabilmeleri sayesinde bu programlama öğrenimini daha anlamlı kılmak için merkeze 3 boyutlu yazıcı alındı.

En son ihtiyaçlara uyarlandı

Öğretim kadrosu, kurs boyunca ortaya çıkan ihtiyaçlara uyum sağlamak ve dolayısıyla her öğrenciye ayrı ayrı cevap vermek için sürekli eğitim halindedir.

Çevreye geziler ve her lokasyonda okul bahçesi oluşturularak okulun doğal çevreyle ilişkilendirildiği “doğallaştırma” adı verilen doğa temelli bir eğitim projesi de yürütülüyor.

Ayrıca son eğitim-öğretim yılında (23-24) iş ve aile yaşamının uyumlaştırılması konusunda ailelerden sürekli talep gelmesi üzerine erken kayıt hizmeti hayata geçirilmiş, ayrıca farklı lokasyonlara ulaşım hizmeti de verilmiştir.

Villamañan'ın CRA'sı

Villamañán CRA üç lokasyondan oluşur: Villamañán, Cabreros del Río ve Fresno de la Vega, León eyaletinin güneyinde, her türlü hizmetin bulunduğu bir bölgede ve León'dan yarım saat uzaklıkta yer alır. Bu merkezde eğitim yöntemleri oldukça dinamik, bireysel ve yenilikçi olup, öğrenci sayısına bağlı olarak mümkün olmakta, tamamen kişiselleştirilmiş bir şekilde çalışmakta ve çeşitliliğe dikkat edilmektedir.

• Adres

Calle Renueva, 0, 24234 Villamañán, Leon

• Telefon

987 76 72 72

Hata bildir